AKP'li olunca Bylock sadece bir uygulama

Başbakan yardımcısı, iki bakan ve bir grup başkanvekili Bylock kullanıcısı.
Hizmet Hareketi'nin yanında geçti, selam verdi, bankasına para yatırdı, yıllar önce fotoğraf çektirdi diye on binlerce insan tutuklayan Erdoğan rejimi, fişlemeleri tutuklama deliline dönüştürebilmek için "Bylokc listesi" kılıfına büründürmüştü. 

Dijital platformlardan herkesin indirebildiği Bylock mesajlaşma programının 1 milyon kullancısı var. Üstelik dünyanın çeşitli ülkelerinden ve farklı milletlerden. Ancak AKP'nin elinde 165 bin kişilik cemaat fişlemesi olduğu için 1 milyon kişiden yanlızca 165 bini Bylock'çu diye ilan edilmişti. 

AKP'Lİ BAKANLAR

Onbinlerce AKP'linin de Bylock kullandığı biliniyor. Bunların bazıları ise bakan seviyesinde. Bylock'la ilgili ortaya çıkan son verilere göre AKP’lilerden Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, Grup Başkanvekili Bülent Turan ve Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu isimleri öne çıkan Bylock kullanıcıları. 

Ancak, sorgu sırasında "bylock'un varmı" sorusuna "blog'um var" diyeni bile tutuklayan AKP yargısı bu isimleri pas geçiyor. 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ