AKP’li Hamdullah Arvas’tan skandal Zeynep Şentürk mesajı

AKP İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Hamdullah Arvas, sosyal medya hesabından milli boksör Selim Ahmet Kemaloğlu’nun katlettiği Zeynep Şentürk’ün öldürülme sebebinin kişisel yaşantısı olduğunu iddia etmesi büyük tepki çekti.


AKP İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Hamdullah Arvas, sosyal medya hesabından Zeynep Şentürk cinayetine ilişkin skandal ifadeler kullandı. Milli boksör Selim Ahmet Kemaloğlu’nun katlettiği Şentürk’le ilgili paylaşımlarda bulunan Arvas, Şentürk’ün öldürülme sebebinin kişisel yaşantısı olduğunu iddia etti.

GAYRİMEŞRU YAŞANTI İDDİASI


“Edep yahu” diyen Arvas, kişisel Twitter hesabından, “Dikkat edin son yıllarda soysal medyada özellikle Zeynep Şentürk benzeri kadın ölümleri gündeme getiriliyor. Hikaye aynı; özgürlük düşkünü bir kadın ve gayrimeşru yaşantısı içinde geçen bir ölüm hikayesi. Sizce bu tesadüf mü, yoksa maksatlı yapılan bir algı yönetimi mi? Edep yahu” ifadelerini kullandı.

PAYLAŞIMI TEPKİ ÇEKTİ

Çok sayıda tepki alan sözlerinden sonra açıklama yapmaya ve sözlerinin arkasında durmaya devam eden Arvas, “Paylaşımımda vermek istediğim mesaj: Son dönemlerde yaşanan özellikle genç kadın ölümleri genelde gayrimeşru ilişkilerle kurulan hayatlarda olduğu ve bu ilişki türünün yanlış olduğudur” dedi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ