AKP’li belediyeden Ramazan’da kaçak içki üretimi

Afyonkarahisar’a bağlı Sultandağı ilçesinde AKP’li belediyeye ait soğuk hava deposunda kaçak içki üretimi sağlayan düzenek ele geçirildi. Belediye olayla ilgili işlem yapmazken, skandalı ortaya çıkaran belediye işçisi ise sürgün edildi.
CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, skandalı Meclis Genel Kurulu’na taşıdı. Köksal, “Seçim bölgem Afyonkarahisar’a bağlı Sultandağı ilçesinde AKP’li belediyeye ait soğuk hava deposunda geçtiğimiz günlerde kaçak içki üretimi sağlayan düzenek ele geçirilmiştir. Söz konusu kaçak içki üretimini belediye işçisi kamerayla tespit edip görüntüleri AKP’li Belediye Başkanına yolladığı ve AKP İlçe Başkanı ve Belediye Başkanıyla görüştüğü hâlde -bu konudaki Whatsapp yazışmaları da mevcutken- söz konusu soğuk hava deposunda kaçak içki üretimiyle ilgili AKP’li Belediye Başkanının hiçbir işlem yapmayarak ve hatta bu skandalı ortaya çıkaran belediye işçisini başka yere âdeta sürgüne göndererek bu olaya göz yumduğu ve destek verdiği aşikârdır.” dedi.


Vekil Köksal, CHP’li belediyelerin sık sık teftişe maruz kaldığını hatırlatarak, “Şimdi, burada merak ettiğimiz konu şu, her fırsatta Cumhuriyet Halk Partili belediyelere görevden almak için müfettiş üstüne müfettiş gönderenler mübarek ramazan ayında kendi belediyesinde kaçak içki üretimine destek veren, göz yuman AKP’li Belediye Başkanıyla ilgili herhangi bir işlem yapacaklar mıdır?” diye sordu.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ