AKP önünde bekleyen anneye: ‘Git oğlunu başka yerde ara’

Bekleyişlerini AKP il binası önünde sürdüren ve “Oğlumu devlete verdim ve devletten istiyorum” diyen tutuklu Harbiyeli öğrencilerin ailelerine verilen yanıt “Git başka yerde ara onu” oldu.
İstanbul Hava Harp Okulu’nda öğrenciyken 15 Temmuz 2016’da darbe girişimi sürecinde gözaltına alınarak tutuklananların aileleri, AKP İstanbul İl Başkanlığı önünde adalet talebiyle başlattığı eylemleri devam ediyor. Yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı il binasının önü, güvenlik bariyerleriyle kapatıldı.


‘OĞLUMU DEVLETE VERDİM, DEVLETTEN İSTİYORUM’ 

İl binası önünde bir araya gelen Harbiyeli anneler, yetkili biriyle görüşmek istediklerini belirterek bekleyişlerini sürdürdü. Bu sırada güvenlik şubede komiser olduğunu söyleyen bir kişi, “Çıkın gidin buradan” diye bağırarak, aileleri zorla alandan uzaklaştırdı. Polisin, “Oğlumu devlete verdim ve devletten istiyorum” diyen tutuklu Harbiye okulu öğrencisinin annesine, “Git başka yerde ara onu” demesi dikkat çekti.

GAZETECİLERE TEHDİT

Ailelerin eylemlerini çeken basının görüntü alması ve fotoğraf çekmesi engellenirken, gazetecilere Güvenlik Bilgi Taraması (GBT) yapıldı. Gazetecilerin çektiği görüntüleri zorla silen polis, Mezopotamya Ajansı muhabirine dönerek, “Herhangi bir görüntü Mezopotamya Ajansı’nda çıkarsa bunu senin yanına bırakmam” şeklinde tehdit etti.

İl binası önünde uzaklaştırılan aileler, Çağlayan’da bulunan İstanbul Adliyesi önünü gideceklerini söyledi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ