AKP aşiretleri "bağlıyor"

AKP, Evet oylarını artırmak için aşiretin başkanlık sistemine müracaat etti!
Bingöl’de 15 binden fazla nüfusa sahip olduğu belirtilen Zikte aşiretinden Kazım Ataoğlu, 16 Nisan referandumunda "evet" diyeceklerini açıkladı. AKP'nin aşirete "evet" oyu için ne teklif ettiği merak konusu olurken, 15 bin kişilik aşiretin "lideri" tarafından düzenlenen "evet" mitingine bin 500 kişi katıldı...

AKP, referandumdan "evet" çıkması için ümitlerini şimdi de "aşiretlere" bağladı. Bingöl’ün en kalabalık aşiretlerinden olan Zikte aşireti, Genç ilçesinde "evet mitingi" düzenledi.

15 bin kişilik aşiretin mitingine sadece bin 500 kişi katılırken, Zikte aşireti lideri Kazım Ataoğlu, "Bu çift başlılık 12 Eylül Anayasası'yla başladı, sonra AK Parti hükümeti döneminde bakıldı ki iki başlılık ve iki yetkili adamla bu iş olmaz. Siz iki şoförle bir arabayı sürebilir misiniz? Tabi ki süremezsiniz. AK Parti’nin istediği güçlü bir lider olsun. Bu ya başbakan olur ya da cumhurbaşkanı olur ve sonunda cumhurbaşkanlığı sistemine karar verildi. Parlamentodan MHP’nin de desteği alınarak halk oylamasına sunuldu. Şimdi sandığa gidip daha güçlü bir Türkiye için evet diyeceğiz” diye konuştu.  


 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ