Akit'in 'HDP'liler indirdi' dediği Türk bayrağını kayyumun aldığı görüntüler ortaya çıktı

AKP'ye yakın Yeni Akit Gazetesi, Mardin'in Kızıltepe ilçesinde seçimleri kazanan ve göreve başlayan HDP'li başkan ve yanındakilerin, binadaki Türk bayrağını indirdiğini iddia etti.
Ancak bayrağı HDP'lilerin indirmediği, kayyumun giderken yanında götürdüğü kamera kayıtlarıyla ortaya çıktı.

Mezopotamya Ajansı'nın haberine göre, Akit'in, 'Bayrağı HDP'liler indirdi' haberinin yalanlanmasının ardından, şimdi de kayyumun giderken bayrağı da yanında götürdüğü ana dair görüntüler medyada yer aldı.

Habere göre, 11 Nisan tarihli manşetinde Akit Gazetesi, HDP'li Eşbaşkan Nilüfer Elik Yılmaz'ın kayyum tarafından binaya asılan Türk bayrağını indirdiğini öne sürmüş ancak haberin fotoğrafında Kılıztepe Belediyesi'nin değil, Nusaybin Belediye binasının fotoğrafını kullanmıştı.


Akit’in, “Yıkım ekibi işbaşı yaptı” manşetini kullandığı haberin gerçeği yansıtmadığının anlaşılmasının ardından ortaya çıkan görüntülerde, Kızıltepe Kaymakamı ve kayyum Mehmet Yüzer'in binadan ayrılırken bayrağı yanında götürdüğü görülüyor. 

Bunun üzerine HDP, bir tekzip yazısı hazırlayarak yayımlaması için Akit'e gönderdi.

Gerçeğin Akit'in iddia ettiğinin tam aksi yönde olmasına rağmen, gazete tekzibi yayımlamazken, bayrağı yanında götüren Yüzer de bir açıklama yapmadı. 

Yüzer'in, bayrağın indirilmesi talimatını da 8 Nisan gecesi verdiği belirlendi. 

Belediyenin güvenlik kamera görüntülerine göre HDP’nin Kızıltepe Belediyesi’ni devraldığı 9 Nisan tarihinin sabahında bayrak yerinden indirilerek götürüldü. Görüntülerde sabah 06.51.42 sularında belediye binasının çatısına çıkmak için asansörden indiği görülen Kaymakam Mehmet Yüzer’in koruması çatıya çıkıyor. Ardından ise, 06.57.15’te ise, belediyede taşeron işçi olarak çalışan bir işçinin kayyumun korumasının arkasından asansörden inerek çatıya çıktığı görülüyor. Saat 07.04.14’te ise, taşeron işçi kucağında bayrak ile kamera açısına girerken, arkasından da kayyumun korumasının geldiği görülüyor. 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ