Akgündüz'den Erdoğan'a: Yazık sizlere

Rotterdam İslam Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Akgündüz, sosyal medya hesabından Erdoğan’a seslendi. Akgündüz, “Muhterem Cumhurbaşkanım, Son mülki amirler listesi gösteriyor ki, Türkiye'de mafya tayinlerde de etkilidir. Yazık sizlere.” dedi.

CHP Yüreğir İlçe Gençlik Kolları Başkanı Eren Yıldırım’a ve ailesine 14 Mayıs 2020 tarihinde korumalarının silah çekmesiyle gündeme gelen Yüreğir Kaymakamı Oğuzhan Bingöl, Hatay Vali Yardımcısı olarak atandı.

Bingöl, koronavirüs salgınının Türkiye’de ve dünyada yaygınlık gösterdiği Mayıs 2020’de CHP Yüreğir İlçe Gençlik Kolları Başkanı Eren Yıldırım ve ailesiyle yaşanan olayla gündeme gelmişti.


Yıldırım’ın, kaymakamlığın pandemi yardımlarının AKP’nin yönetimde olduğu Yüreğir Belediyesi’nin araçlarına yüklenmesine itiraz etmesi üzerine kaymakamlık korumalarıyla arasında tartışma çıkmıştı.

Kaymakam Bingöl’ün şikayeti üzerine Yıldırım ile beraberindeki annesi, babası ve kardeşi gözaltına alınmıştı.

HAKSIZ KAZANÇ İLE GÜNDEME GELDİ

Öte yandan İzmir Karaburun'da satın aldığı "Tarım alanı" vasfındaki 1347 metrekarelik arsayı, "Zeytin salamura tesisi" kuracağı gerekçesiyle yapılaşmaya açtırıp iki ay sonra satarak haksız kazanç elde ettiği iddialarıyla gündeme gelen Karaburun Kaymakamı Serap Özmen Çetin, Urfa'nın Haliliye ilçesine atandı.

Karaburun Savcısı Osman Beraat Çetin'in eşi olan Özmen, göreve başladıktan 15 ay sonra Karaburun'a bağlı Mordoğan Mahallesi Çatalkaya Mevkii'nde satın aldığı arazi ile gündeme gelmişti.

Kaymakam Özmen'in, satın aldığı "Tarım alanı" vasfındaki 1347 metrekarelik arsayı "Zeytin salamura tesisi" kurulacağı gerekçesiyle yapılaşmaya açtırıp 2 ay sonra satarak haksız kazanç elde ettiği iddia edilmişti.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ