Adil Öksüz'ün kayınbabası Kılıçdaroğlu'na mektup yazmış

Mektup Adalet Yürüyüşü'nün 15. gününde gelmiş.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ankara’dan İstanbul’a 25 gün süren Adalet Yürüyüşü’yle ilgili kitaplara bir yenisi daha eklendi. CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, 430 kilometrelik yürüyüşü, ‘Adalet İçin 700 Bin Adım’ ismiyle kitaplaştırdı.

Yürüyüşün tamamında yer alan, Atıcı, Yürüyüşün 15. gününde Kemal Kılıçdaroğlu'na gelen mektubu şöyle anlattı:

15. GÜN KILIÇDAROĞLU’NA GELEN MEKTUP


Yürüyüş boyunca Kılıçdaroğlu’nun sağlığıyla yakından ilgilenen Atıcı, 15. gün yürüyüşü başlamadan önce sağlık kontrolü yaptığı sırasında Kılıçdaroğlu’nun bir mektup zarfı açarak okumaya başladığını anlatarak şunları yazdı;

“Okurken “Adil Öksüz’ün kayınbabası mektup yazmış” dedi. Adil Öksüz F..Ö’nün 2 numaralı sanığıydı. Yakalandıktan kısa bir süre sonra serbest bırakılmıştı. Kemal Bey de bu ismi telaffuz eden ilk isimdi ve ısrarla nasıl bırakıldığını sormuştu. Kamuoyu Adil Öksüz’ü Kemal Bey sayesinde tanımıştı. Daha sonra Adil Öksüz ‘F..Ö’ davasında 2 numaralı sanık olarak yerini aldı. Kemal Bey mektubu bir solukta okuyup bana uzattı. Özetle Adil Öksüz’ün kayınbabası, damadı yüzünden bütün ailenin cezalandırıldığını yazmıştı. Bir noktaya kadar haklıydı. Suç kişiseldir ve aile bireylerinden birisi suç işlerse bu suç nedeniyle tüm aileyi cezalandırmak doğru olmazdı. Adil Öksüz’ün bir an önce bulunup yargılanması gerekiyordu…”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ