400 bin TL bağış parasıyla ailesini tatile götüren İl Milli Eğitim Müdürü’ne ‘kınama’ kıyağı

Bir GSM operatörü firmasının, fakir ailelerin çocuklarının eğitimi için bağışladığı 400 bin lirayı ailesiyle tatilde yiyen İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi’ye ‘kınama’ cezası verildi.Türkiye’de, Kanun Hükmünde Kararnamelerle (KHK) memurların sudan sebepler gösterilerek işten atılmasının konuşulduğu bu dönemde devletin İzmir İl Müdürüne kestiği ‘kınama’ cezası tartışma konusu oldu. İddiaya göre, İzmir İl Millî Eğitim Müdürlüğünün hesabına bir GSM operatörü firması tarafından müdürlüğünün personellerinin ve fakir aile çocuklarının ihtiyaçlarının karşılanması için 400 bin lira yatırıldı. Yahşi, ailesiyle bağış parasını kullanarak tatile gitti. Yahşi hakkında soruşturma başlatan Millî Eğitim Bakanlığı kınama cezası verdi.


BAKAN ZİYA SELÇUK’TAN CEVAP YOK!

Konuyu Meclise taşıyan İyi Parti Milletvekili İsmail Koncuk kınama cezasını Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a sordu. Koncuk, Selçuk’a “Kendisine ait olmayan, koruması gereken kurum parasıyla ailesini tatile gönderen İl Milli Eğitim Müdürü, bu büyük kusurlarına rağmen, neden görevinde tutuluyor?” diye sordu. Bakan Ziya Selçuk, İyi Parti Milletvekili Koncuk’un sorusunu henüz yanıtlamadı.

Fakir aile çocuklarının eğitim giderleri için bağışlanan parayı harcayan Yahşi’nin aldığı ceza sosyal medyada da tepki topladı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ