'20 yıldır toplanıyor ama Kızılay para istiyor'

Deprem vergileri hakkında, sosyal medyada dolaşıma giren 13 yaşındaki bir çocukla yapılan röportaj günün en çok izlenen videolar arasına girdi.


2004-2019 yılları arasında toplanan ve akıbeti konusunda henüz bir açıklama yapılmayan, 65 milyar lira tutarındaki deprem vergileri, Elazığ depremi sonrası yeniden gündem oldu. Muhalif kesim paraların nerede olduğu sorusunu her platformda dile getiriyor.

Bir Youtube kanalı da konuyla ilgili vatandaşlara mikrofon uzattı. Konuyla ilgili görüşlerini beyan edenlerden biri de 13 yaşındaki bir çocuk. Sosyal medyada dolaşımdaki, röportaj, en çok izlenen videolar arasına girdi.


SAÇMA ÇOK SAÇMA

Deprem vergisinin sadece bir yıl için getirildiğini söyleyen çocuk, ‘Vergiler 20 yıldır toplanıyor. Şu an deprem ve oldu ve Kızılay’ın Başkanı para topluyor. Saçma çok saçma” dedi. Muhabirin nereden öğreniyorsun bunları sorusuna çocuk, ‘Sosyal medyadan’ diyerek cevap verdi. Videoya gelen yorumlarda genç neslin, milyarlarca lira yatırım yapılan televizyon ve gazeteler yerine, sosyal medyadan daha fazla etkileniyor denildi. İşte o röportaj;
 
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ