2 Nolu Baro'ya tepki çeken üyelik

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muharrem Özen ve Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Süleyman Yılmaz, AKP ve MHP’li avukatların kurduğu Ankara 2 Nolu Baro'ya üye oldu.

2 Nolu Baroya üyeliklerinin ardından Dekan Özen ile yardımcısı Yılmaz, fotoğraf çektirdi. AKP ve MHP’li avukatların üye olduğu yandaş baronun sosyal medya hesabından, “#YeniBaro hem gençler hem de tecrübeli hocalarımız ile mesleğimize taze bir nefes aldıracak” paylaşımı yaptı.

"ANKARA HUKUK SİZDEN UTANIYOR!"


AKP ve MHP’li avukatların kurduğu yandaş baroya üye olan Dekan Özen’e, Ankara Hukuk Fakültesi mezun ve öğrencileri sert tepki gösterdi. Bir öğrenci, “Yazıklar olsun Muharrem Hocam size. Öğrencilerinizden, meslektaşlarınızdan utanmanız yoksa, oturduğunuz şanlı koltuktan utanmanız olsa keşke. Ben sizin öğrenciniz olmuş bulunmaktan esef duyuyorum” ifadesini kullandı. Avukat Hıdır Kırkıcı ise, “Hukuk bölücüleri, hatıra fotoğrafı çektirmişler” yorumunda bulundu. Süleyman Coşkun ise, “Ankara Hukuku Ankara Hukuk yapan hocaların yaşayanları biliyorum ki sizden utanıyor, vefat edenleri de mezarında ters dönmüştür. İşgal ettiğiniz o makamları kısa sürede boşaltmanız dileğiyle, bölücü avukatlar sizi” dedi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ