Zulmün artsın ki zeval bulasın

İkiz bebeklerini doğurur doğurmaz gözaltına alındı...Yürüyemiyor bile... Aksaray'da ikinci zulüm..
Yeni doğum yapmış kadına gözaltı

Annelere yönelik zulmün merkezi haline gelen Aksaray'dan bugün yeni bir zulüm haberi geldi. Henüz yeni doğum yapmış anne, yürüyemediği halde gözaltına alınarak nezarethaneye atıldı. İkiz bebekleri ise küvezde. 

İKİ GÜN PEŞPEŞE AYNI ZULÜM

Aksaray C. Savcısı Ayhan Demir, hayati tehlikesi olan küvezdeki bebeğin sezeryanla doğum yapmış annesi Ş.A.'yı seyahat edemez raporuna rağmen gözaltına aldırıp zorla Urfa’dan Aksaray’a getirterek nezarethaneye attırmıştı. 

Aksaray Savcılığı'nın aynı zulmün daha beterini yaptığı ortaya çıktı. 2 gun önce Konya'da sezaryanla  ikiz dogum yapan ve isminin Meryem olduğu öğrenilen anne, Aksaray Cumhuriyet Savcılığı'nın talimatıyla Konya Terörle Mücadele Şubesi polisleri tarafından gözaltına alınmak istendi. Genç annenin yeni ikiz bebek dünyaya getirdiği ve çocukların henüz küvezden çıkmadığı, annenin de iki büklüm yürüyemez halde olduğunu gören polisler durumu Savcılığa iletti. 

Savcılık önce "kaçma şüphesi var" diyerek doğum yapmış annenin başında iki polis bekletti, ardından anneyi gözaltına aldırdı. Karayoluyla Konya'dan Aksaray'a getirilen annenin, Aksaray Emniyet Müdürlüğü'nde gözaltında tutulduğu öğrenildi. Tıpkı yoğun bakımdaki yeni doğmuş bebeğinden ayrılan diğer anne Ş.A. gibi. 

İKİ SAATTE BİR SÜT GÖTÜRÜLÜYOR
Küvezdeki ikiz bebekleri yaşatabilmek için yoğun çaba sarfeden yakınları, Aksaray'daki anneden aldıkları sütü, buz kalıplarına sararak Konya'ya götürüyorlar.  

ANNE DOĞRULAMIYOR VE YÜRÜYEMİYOR
İkiz bebek doğurması nedeniyle bünyesi hayli sarsılan gözaltındaki annenin doğrulamadığı ve yürüyemediği öğrenildi. 

NEREDEYSE TÜM AİLE GÖZALTINDA
İsminin Meryem olduğu öğrenilen ve bebeklerinden ayrılan annenin, kardeşleri, babası ve kız kardeşlerinin eşlerinin de cezaevinde tutuklu olduğu öğrenildi.

 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GENEL HABERLERİ