Zarrab hap almaya başladı

Rakam 6.5 milyar dolara çıktı, depresyon haplarına başladı..
New York’ta ABD’yi dolandırmak, İran yaptırımlarını ihlal, bankacılık sahtekârlığı ve kara para aklama suçlamalarından 75 yıl hapis istemiyle yargılanan İran asıllı para babası Rıza Sarraf'ın ABD'de depresyon tedavisi gördüğü bildirildi.

ABD'nin New York kentinde 10 aydır tutuklu bulunan Rıza Sarraf'ın depresyon tedavisi gördüğü öğrenildi. Zarrab'ın avukatları, ne zamandan beri antidepresan ilaçlar kullandığını açıklamadı.

Hürriyet'ten Tolga Tanış ve Razi Canikligil'in haberine göre, Başsavcı Preet Bharara’nın açıkladığı, Sarraf'ın 2007-2015 yılları arası Amerikan bankalarını kullanarak yaptığı para transferlerinin miktarı 1.5 milyar dolardan 6.5 milyar dolara çıktı. Sarraf'ın şimdiye kadar detayları açıklanan 8 bankaya ilave olarak Banca Intesa, Bank of New York Mellon, Bank of Tokyo-Mitsubishi New York ve Commerzbank olmak üzere 4 Amerikan bankası üzerinden daha transferler yaptığı ve açıklanan bu para transferlerinin de Sarraf'ın yürüttüğü operasyonun ağırlıklı bölümünü oluşturan Eurobazlı transferleri kapsamadığı kaydedildi.


Gittikçe genişleyen yargılama sırasında tutukluluğu 10’uncu ayına giren Sarraf'ın ise hapishanede depresyon tedavisi gördüğü öğrenildi. Sarraf'ın avukatları, İran kökenli işadamının ne zamandan beri antidepresan ilaçlar kullandığını açıklamadı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GENEL HABERLERİ