Yazı İşleri Müdürü Yunanistan'a kaçarken boğularak öldü

Nusaybin Asliye Hukuk Mahkemesi Yazı İşleri Müdürü Mehmet Bingül, Yunan adalarına kaçmaya çalışırken boğularak öldü. Bingül'den 10 gündür haber alınamıyordu.
Nusaybin Asliye Hukuk Mahkemesi Yazı İşleri Müdürü Mehmet Bingül, yaklaşık 10 gün önce görev yaptığı adliyeden izin almadan ortadan kayboldu. Bunun üzerine Nusaybin Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından polis ve jandarma ekiplerine kayıp bildiriminde bulunuldu.

Mehmet Bingül dün gece Aydın’ın Kuşadası ilçesinden lastik botla yanında eşi Ş. ve kızı K. Bingül, Suriyeli İ.S.O. ile Yunan adalarına kaçmak için denize açıldı. Lastik botun arızalanması üzerine bindiği jet ski devrildi ve Bingül boğularak öldü.

SAHİL GÜVENLİK 3 KİŞİYİ KURTARDI


Olay üzerine, Güzelçamlı açıklarında kaçak geçiş yapmaya çalışanların olduğu ihbarını alan Kuşadası Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri bölgeye ulaştıklarında arızalanan lastik bottaki Ş. Bingül ve K. Bingül ile Suriye uyrukla İ.S.O.’yu kurtardı. Botun yakınında Mehmet Bingül’ün cesedi bulundu. Botta kurtarılıp Kuşadası’na getirilen Ş. Bingül ve K. Bingül ile Suriye uyrukla İ.S.O. gözaltına alınırken, boğularak ölen Mehmet Bingül’ün cesedi morga konuldu. Mardin’i 10 gün önce terk ettiği öğrenilen Mehmet Bingül hakkında herhangi bir soruşturma veya arama kararı olmadığı öğrenildi. Mardin’in Derik İlçesi’nde yaşayan Bingül ve ailesinin ne amaçla Yunan adalarına kaçmak istedikleri ise öğrenilemedi. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor. (DHA)
Yükleniyor...
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GENEL HABERLERİ