Malazgirt Meydan Muharebesi Parkı için yapılan anket bedeli 680 bin TL

Bilal Erdoğan’ın yöneticisi olduğu Okçular Vakfı tarafından organize edilen 1071 Malazgirt Anma Etkinlikleri’nin düzenlendiği Malazgirt Meydan Muharebesi Tarihi Milli Parkı için binlerce lira harcandığı ortaya çıktı.


Sadece park için düzenlenen 'Ziyaretçi Memnuniyeti Araştırması'nın ihale bedeli 680 bin TL.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dört yıl önce katılmaya başladığı 1071 Malazgirt Anma Etkinlikleri’nin düzenlendiği Malazgirt Meydan Muharebesi Tarihi Milli Parkı için binlerce liralık “Memnuniyet araştırması” yapıldığı ortaya çıktı.


BirGün’de yer alan habere göre Bilal Erdoğan’ın yöneticisi olduğu Okçular Vakfı tarafından organize edilen 1071 Malazgirt Etkinlikleri’nin düzenlendiği park için 46 milyon TL harcandı. Bu harcamalardan sonra Malazgirt 1071 Anma Etkinlikleri’nin gerçekleştirildiği Malazgirt Meydan Muharebesi Tarihi Milli Parkı için de binlerce liralık “Ziyaretçi memnuniyeti araştırması” yapıldığı ortaya çıktı.

Tarım ve Orman Bakanlığı’na bağlı Muş Doğa Koruma Milli Parklar Şube Müdürlüğü, “Muş İli Ziyaretçi Memnuniyetinin Tespiti ve Gelişme Planlarının İzlenmesi Projesi” adı altında ihale düzenledi. İhalesi yapılan proje kapsamında da “Malazgirt Meydan Muharebesi Tarihi Milli Parkı ve Sazlıkbaşı Tabiat Parkı ziyaretçi memnuniyetinin tespit” edileceği belirtildi.

Memnuniyet araştırması yapılacak projenin ihalesine iki şirket katıldı. 680 bin TL teklif veren “Erguvan Ormancılık Fidancılık Peyzaj Şirketi’nin” ihaleyi kazandığı açıklandı ve 30 Mart tarihinde sözleşme imzalandı. Şirketten memnuniyet araştırmasını 10 ayda tamamlanması istendi.

ÜÇ YILDA DÖRT İHALE

Tarım ve Orman Bakanlığı’na bağlı Van İl Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğü ile Van Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü tarafından Malazgirt Meydan Muharebesi Tarihi Milli Parkı için üç yılda üç ayrı ihale gerçekleştirildi. Üç ihale sonucunda da kamu bütçesinden toplam 46 milyon 136 bin TL harcandı.

Malazgirt Meydan Muharebesi Tarihi Milli Parkı alanına milyonlarca lira harcanarak “Giriş kontrol ünitesi, merasim alanı, toplanma alanı, çevre düzenleme, altyapı üniteleri, ‘namazgah, fetih yolu, helikopter pisti’ ve otopark” yapıldı. Araştırma ile ihale sayısı dörde çıktı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GENEL HABERLERİ