Emine Bulut cinayetinden ihmal çıktı: Karakoldan ayrıldıktan sonra tutanak tutulmuş

Kızının gözleri önünde eski eşi tarafından öldürülen Emine Bulut cinayetiyle ilgili skandal ortaya çıktı. Bulut’un sığındığı karakolda ‘eşinden şikâyetçi olmadığı’ yönünde tutulan tutanakta imzasının olmadığı ortaya çıktı.Emine Bulut’un eşinden kaçarak sığındığı karakoldan ayrılıktan 11 dakika sonra tutanak tutulduğu tespit edildi. Dava dosyasına giren, 22 Ağustos tarihli “CD izleme tutanağına” göre Emine Bulut, saat 14.20’de yanında küçük kızıyla eski eşinin takibinden kurtulmak için Cumhuriyet Polis Merkezi’ne sığındı. Görüntülerde Bulut’un saat 14.49’da karakoldan ayrıldığı anlaşılıyor. Hürriyet gazetesinden Mesut Hasan Benli’nin haberine göre Bulut, polis merkezinden ayrıldıktan sonra saat 15.00’te 4 polisin imzasının bulunduğu bir tutanak tutuldu.


TUTANAKTA NELER VAR?

Tutanakta, Bulut’un eşinden şikâyetçi olmadığı belirtilerek şu ifadelere yer verildi: “18 Ağustos 2018 günü saat 14.00 sıralarında boşandığı eşi tarafından takip edildiği gerekçesiyle Polis Merkezime gelen Emine Bulut isimli şahısla Polis Merkezinden yapılan mülakatta, Polis Merkezine geldiğinde yanında bulunan 11 yaşlarındaki F.B.V isimli kızının henüz 3 aylıkken boşandığı eşi ile çarşıda karşılaşarak tartıştıklarını ve eşi tarafından takip edildiğini beyan etmiş olup, ayrıca boşandığı eşi tarafından cep telefonuna gönderilen küfürlü SMS’lerin olduğunu ancak bunları kızının yanında göstermeyeceğini beyan etmesiyle Grup Amiri ve Teşhis odasına geçildiği, adı geçen bayanın eşi tarafından gönderildiğini iddia ettiği bariz küfürlü SMS’leri kendi telefonundan göstermiş, tahmini 10-15 dk. sonra Mesu odanın penceresinden Zafer Caddesi giriş istikametine bakarak onu takip eden boşandığı eşinin gitmiş olduğunu ve artık kendisinin de gitmek istediğini beyan üzerine kendisine konuyla ilgili bir şikayeti olması halinde müracaatını almamız gerektiği hatırlatılmış, iş bu tutanak tarafımızdan imza altına alınmıştır.”

KORUMA VERİLMELİYDİ

Emekli aile mahkemesi hâkimi Mustafa Karadağ, “6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun’da murat edilen şey, kadının şiddetten korunmasıdır. Kadının şikâyetçi olup olmaması hiç önemli değildir. Önemli olan bu tedbir almaya yetkili kolluk amirinin bir şiddetin olduğundan haberdar olmasıdır. Ayrıca şiddet mağduru kadının şikâyetine gerek yoktur. Resen de koruma tedbir kararı verilebilir” dedi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GENEL HABERLERİ