Çapa ve Cerrahpaşa Tıp Hasdal'a taşınacak

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, İstanbul'un en merkezi konumunda bulunan Çapa Tıp'ın ve hastanelerinin Hasdal'a taşınacağını açıkladı.
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Hasdal’da 1100 dönümlük arazinin İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne tahsis edildiğini belirterek, “Yeni dönemde Çapa, merkezde sadece poliklinik hizmeti verme haline gelir. Hasdal’da şehir hastaneleri projesinin benzerini uygulamaya koyacağız. Eğitim öğretimde öğrencilerimiz Hasdal’da olacak. 4 sene civarında oralar bitecektir” dedi.

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi mezuniyet töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, özetle şunları söyledi:

BÜTÜN BÖLÜMLER TAŞINACAK: Fakültemizin başarılarının bundan sonra da artarak devam edeceğine inanıyorum. Şu anda attığımız bir adım var ve beklentilerinin artık cevabı inşallah karşılanıyor. Çapa 110 dönüm arazi üzerinde. Şimdi ise biz Hasdal’da 1100 dönüm araziyi İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne tahsis ettik. Bütün bölümleri ile hepsi orada olacak. Adeta şehir hastaneleri projelendirmesinin bir farklı uygulamasını hem üniversite hem hastane olarak orada uygulamaya koyacağız. Yeni dönemde Çapa, merkezde sadece poliklinik hizmeti verme haline gelir. Elimizde ne kadar kaliteli hemşirelerimiz olursa o kadar hizmetler de başarılı olacaktır diye düşünüyorum. 4 sene sonra çalışmalar bitecektir. Çalışmalara uzman mimarlarla devam ediliyor.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GENEL HABERLERİ