Ankara’daki banka soyguncusu özel harekat polisi çıktı

Ankara’da banka soymaya çalışırken bir müşteri ve özel güvenlik görevlisinin müdahalesiyle yakalanan zanlının İddaa borcu olan bir özel hareket polisi olduğu ortaya çıktı.

Ankara'nın Etimesgut ilçesindeki banka soygunu girişiminde gözaltına alınan zanlının Özel Harekâtçı polis memuru M.A. olduğu ortaya çıktı.

Zanlı M.A.'nın 50 bin liradan fazla İddaa borcu nedeniyle bankayı soymayı istediği anlaşıldı.


T24'ün haberine göre, Etimesgut Tunahan Caddesi 208. Sokak'taki banka şubesine giren M.A, silahını aldığı güvenlik görevlisini etkisiz hale getirdi.

Ardından elindeki poşeti bir müşteriye uzatan soyguncu silah tehdidiyle yaklaşık 30 bin lirayı alıp bankadan çıkacağı sırada müşterilerden 66 yaşındaki C.S.Ç. üzerine atladı.

Boğuşma sırasında zanlının elindeki silahı ateşlemesi sonucu C.S.Ç'yi yüzünden ve göğsünden yaralandı. Güvenlik görevlisi ve vatandaşların müdahalesiyle etkisiz hale getirilen zanlı, ihbar üzerine olay yerine gelen polis ekiplerince gözaltına alındı.

Olay yerinde yapılan incelemede çanta içerisinde 58 bin 695 TL, 2 bin 95 TL yırtılmış para, 11 bin 20 EURO 5 bin 838 ABD doları ele geçirildi.

Yapılan ilk inceleme sonrasında, banka soyma girişiminde bulunan zanlı M.A.'nın polis olduğu ortaya çıktı.

Zanlı M.A.'nın, Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Harekât Dairesi bünyesinde görev yapan Özel Harekâtçı polis olduğu anlaşıldı.

Zanlının, İddaa oyununa meraklı olduğu ve yaklaşık 50 bin lira dolayında borcu olduğu ve söz konusu borcu kapatmak amacıyla banka soymayı planladığı belirlendi.

Olayın ortaya çıkması üzerine gelişmeler, İçişleri Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü'ne bildirildi. Zanlı M.A. hakkında adli soruşturmayla birlikte idari soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

VALİLİK AÇIKLAMASINDA BELİRTİLMEMİŞTİ

Olayla ilgili Ankara Valiliği'nden yapılan açıklamada, zanlının polis olduğu belirtilmemiş, "Etimesgut ilçemizde bir banka şubesine yönelik silahlı soygun girişiminde bulunan bir şahıs, güvenlik görevlisinin müdahalesi sonucunda yakalanmış olup, müdahale sırasında yaralanan bir vatandaşımız hastanede tedavi altına alınmıştır. Olayla ilgili detaylı tahkikat sürdürülmektedir" denilmişti.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GENEL HABERLERİ