AKP İlker Başbuğ ve Dursun Çiçek hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını açıkladı

İlker Başbuğ ile Tayyip Erdoğan arasındaki laf dalaşı mahkemeye taşınıyor. AKP Grupbaşkanevekili Başbuğ ile Dursun Çiçek hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını açıkladı.


AKP Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, parti avukatlarının 6 kişi adına hem Dursun Çiçek ve İlker Başbuğ hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını açıkladı.

İlker Başbuğ, askerlerin sivil mahkemelerde yargılanmalarıyla ilgili yapılan değişiklik teklifini TBMM gündemine getiren milletvekillerinin yargılanması gerektiğini söylemişti. Başbuğ’un bu sözlerine Cumhurbaşkanı Tayyip Erodoğan cevap vermiş ve değişikliği savunarak Başbuğ’a tepki göstermişti. Ardından Başbuğ ve Dursun Çiçek karşı cevap vermişlerdi.


Bugün AKP’den resmi adım geldi

AKP Grupbaşkanvekili Elitaş, Erdoğan’ın milletvekillerinin suç duyurusunda bulunmaları yönündeki çağrısına atıf yaparak, “Parlamenter olan milletvekili arkadaşlarımızın bu işi düşünmesi gerekir” dedi. Elitaş, sözkonusu değişiklikten dönemin CHP Lideri Deniz Baykal’ın da haberdar olduğunu belirterek, İlker Başbuğ ve Dursun Çiçek hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GENEL HABERLERİ