Saray’dan sonra bir lüks araç ihalesi de Ankara Valiliğinden

Koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında vatandaştan 10 lira bağış toplanırken önce Cumhurbaşkanlığı, şimdi de Ankara Valiliği ultra lüks araç ihalesi açtı.


Cumhurbaşkanlığının kiralayacağı araçlarda en az 2019 model olma zorunluluğu varken Ankara Valiliği 2020 model şartı koştu.

Cumhurbaşkanlığının 14 yeni araç kiralamak için ihale açtığının ortaya çıkmasından sonra Ankara Valiliği 18 adet, 9’u şoförlü araç kiralamak için ihale açtı. Araçlarda 7 inç multimedya ekranı, bluetooth ve USB, arkada koltukta iki bardaklık yeri olan kol dayama ve 17 inç alüminyum jantları olma özellikleri aranıyor.


36 AY SÜREYLE KİRALANACAK

Anka’dan Bora Erdin’in haberine göre Cumhurbaşkanlığının kiralayacağı araçlarda en az 2019 model olma zorunluluğu varken Ankara Valiliği 2020 model şartı koydu. Dizel ve 1450 cc üzeri siyah renkte olan araçların yakıtları ise Ankara Valiliği tarafından karşılanacak. İhale ile alınacak 18 otomobil 36 ay süre ile kiralanacak. İhale 8 Mayıs’ta Ankara Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığında saat 10.00’da yapılacak.

CESET TORBASI BULUNMASI ŞART KOŞULDU

Araçların şanzumanı 7 ileri, çift kavramalı otomatik olacak. Sedan kasa tipine sahip, siyah renkte ve ön panelinde mavi ışıklandırma olması da otomobillerde aranan özellikler arasında yer alıyor. İhale dosyasında “donanım ve konfor” başlığı altında belirtilen özelliklerin içerisine ceset torbası şartı da bulunuyor.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER EKONOMİ HABERLERİ