Katil sivillerden sonra, şirket yağmalayan kayyımları da korumaya aldılar.

Erdoğan Rejimi, adam öldürmek dahil suç işleyen sivilleri koruma kalkanına alan aldığı KHK'nın bir benzerini de hukusuzca gasp edilen şirketlere atanan kayyımlara getirdi.
Erdoğan Rejimi, kamupyunda 'İç Savaş KHKsı' olarak bilinen KHK’da yer alan maddeye göre, ‘denetçinin olumsuz görüşü üzerine yönetimin değişmesine yönelik madde, terör ile ilişkisi nedeniyle kayyum atanan şirketlerde kayyumun görevi devam ettiği sürece uygulanmayacak”  Yani kayyım yönetimi şirketi batırsa bile sorumlu olmayacak.

OHAL kapsamında çıkarılan KHK’lar ile gasp edilen ve sonra TMSF’ye devredilen 1.019 şirket bulunuyor. Bu şirketlerin aktif büyüklüğü 46.8 milyar, özkaynakları 19.7 milyar, ciroları da 17.6 milyar TL civarında olduğunu bizzat TMSF açıkladı. 1.019 şirketin 320 kayyumla yönetiliyor. Bunun dışında HDP’li belediyelere de kayyımlar atandı.

Bu duruma twitter hesabı üzerinde tepki gösteren ve gasp edildikten sonra  kayyım atan Kozak-İpek Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Akın İpek şunları söyledi:


“KHK ya bir madde eklemişler… Tüy dikmişler de denilebilir; Kayyım atanana kadar denetlenen şirketler, Kayyım atandıktan sonra denetlenmeyeceklermiş. Yaptıkları, yapacakları işlerin üstünü KHK ile örtmüşler.”

,
khk
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER EKONOMİ HABERLERİ