İşçi kıdem tazminatında vazgeçmiyor

Hükumete kıdem tazminatı konusunda tavrını net olarak ortaya koyan ve bu konuda bir rapor hazırlayan Türk-İş, son olarak Ankara’daki merkez binasına astığı dev pankartla işçilerin kıdem tazminatından vazgeçmeyeceği mesajını verdi.


Hükumetin kıdem tazminatını fona dönüştürme girişimine karşı çıkan Türk-İş, Ankara’daki genel merkez binasına büyük bir pankart astı. Üzerinde “Kıdem tazminatıma dokunma” yazan pankartla, hükumete düzenleme istemediklerinin mesajını verildi.

MODELİN SAKINCALARI TEK TEK ANLATILDI


Cumhuriyet’ten Mustafa Çakır’ın haberine göre geçen günlerde Başkanlar Kurulu’nu toplayan Türk-İş, kıdem tazminatı değişikliğine karşı tavrını ortaya koymuştu. Türk-İş’in hazırladığı raporda da hükumetin yaşama geçirmek istediği modellerin sakıncaları tek tek anlatıldı. Bu konuda Türk-İş genel kurullarında kabul edilen “kıdeme dokunulması halinde genel greve çıkılacağına” yönelik kararlar olduğu hatırlatıldı.

SOSYAL MEDYADA DA TEPKİLER SÜRÜYOR

Türk-İş sosyal medyada da kıdem tazminatının fona dönüştürülmesine karşı tepkisini göstermeye devam ediyor. Hazırlanan “kıdem tazminatıma dokunma, geleceğimle oynama” başlıklı videoda, kıdem tazminatının emekçiler için ne anlama geldiği tek tek sıralanıyor. Kıdem tazminatının, “alın teri, güvence, gelecek, üretim, emek, iş barışı, istikrar, aş, ev, aile, huzur, mutluluk, iş sürekliliği, kalite, özveri, hak” olduğu vurgulanıyor.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER EKONOMİ HABERLERİ