İktisatçı Mahfi Eğilmez'den hükümete açık mektup: 'Hemen bugün...'

Ekonomist Mahfi Eğilmez, sosyal medya hesabından, "hükümete açık mektup" başlığıyla bir paylaşımda bulundu. İktidara uyarılarda bulunan Eğilmez, "Yasa gerekiyorsa yasa, para basmak gerekiyorsa para, malzeme gerekiyorsa malzeme. Hemen bugün" dedi.


Eğilmez'in mektubu şöyle:

"Kendi yaşamlarını toplum için hiçe sayarak gece gündüz çalışan bütün sağlık personeline her türlü desteği madden ve manen vermek, onlara yönelik şiddeti önlemek için gereken her şeyi yapmak.


İşyeri kapatıldığı için geliri kesilen, üretim durduğu için ürettiğini satamayan, ihtiyaçlarını karşılamayan, borçlarını ödeyemeyen insanlarımıza maddi destek vermek.

“Bugün hiçbir konu bunlardan daha önemli değil” diyen Eğilmez, şöyle devam etti:

Bugün artık kaç işyerini, kaç üreticiyi kaybettiğimizi konuşmaktan çok kaçını kurtarabileceğimizi düşünmek zamanı. İş işten geçmeden gerekeni yapmalıyız.

Yasa gerekiyorsa yasa, para basmak gerekiyorsa para, malzeme gerekiyorsa malzeme. Hemen bugün. 

Saygılarımla, Mahfi Eğilmez".

 

Eğilmez, bir sonraki paylaşımında ise şunları söyledi:

"Hükümete Açık Mektuba ek açıklama: 2. maddede 'işyeri kapatıldığı için geliri kesilen' ifadesiyle işyeri sahiplerini ve o işyerinde çalışanları kastettiğimi belirteyim . Bu önerilerin sokağa çıkma yasağıyla tamamlanması gerektiğini de vurgulayayım."
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER EKONOMİ HABERLERİ