Erdoğan açık açık sanayiciyi tehdit etti!

‘Battık, bittik diye bankadan döviz çeken bedelini öder’
Cumhurbaşkanı Erdoğan, döviz kurlarındaki yükselişe ilişkin sanayicilere ”Bankalara saldırarak döviz alma yoluna gitmeyin” çağrısı yaptı.

Trabzon Valiliği tarafından organize edilen akşam yemeğine katılan Erdoğan, “Özellikle sanayicilerimize sesleniyorum: Bankalara saldırarak döviz alma yoluna gitmeyin. Battık, bittik, işi sağlama alalım gibi yollara lütfen tevessül etmeyin. Eğer böyle bir yola tevessül ederseniz yanlış yaparsınız. Bu milleti diri tutmak, ayakta tutmak sadece bizim görevimiz değildir, sanayicinin de tüccarın da görevidir. Aksi takdirde biz de, başta şahsım, B planını C planını uygulamak zorunda kalırım. Bunu da böyle biliniz.” dedi.

Erdoğan, ”Biz ulusal bir çerçeve içinde kalmış değiliz, uluslararası bir ışıltı söz konusu. Milletin desteği arkamızda olduğu sürece kimse bizi hedeflerimize ulaşmaktan alıkoyamaz. Sabreden kimse zafere ulaşır, sabrettik sonunda zafere ulaştık. Sevr’i hayata geçirmek için vatanımızı işgal etmek isteyenler Tuz Gölü’nde salamura olmaktan paçayı son anda kurtardılar. Son bir asırdır birçok defa bu millete kefen biçenlerin tamamı eninde sonunda büyük bir hezimet yaşadı. 10 bin kilometrede öteden bize emir vermeye çalışıyorlar. Bu milleti hiç tanımıyorlar.” ifadelerini kullandı.


Erdoğan, döviz kurlarında hareketliliğe ilişkin ise, ”Kur silahı üzerinden ekonomimizi sarsabileceklerini sanıyorlar. Türkiye’nin notunu imdirecekmiş. İndirsen ne yazar. Bu millet mandacılığı yüz yıl öncesi elinin tersiyle itmiş bir millet. Türkiye’yi tehdit etmek hiçbir kredi derecelendirme kuruluşunun haddi değildir. Milletimiz gönlünü ferah tutsun” şeklinde konuştu.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER EKONOMİ HABERLERİ