El koyulan Naksan Holding'in 2 şirketi satışa çıkarılıyor

TMSF, cemaat soruşturması kapsamında hükumetin el koyup kayyum atadığı Naksan Holding’e ait iki şirketi satmak için harekete geçti.

Dünya Gazetesine konuşan TMSF  Başkanı Muhiddin Gülal, Naksan’da 5 tesisin satılacağını, 23 firmanın şartname aldığını söyledi.

Satış sürecine 43 şirketli Naksan Grubu’ndan başladıklarını söyleyen TMSF, “İnşallah önümüzdeki ayın altısında Royal Halı’nın, 20 Ekim’de de Naksan Plastik’in ihalesini gerçekleştireceğiz ve bu şirketlerimizin ekonomimize katkı sağlamasına gayret edeceğiz. Şartname alanlar içinde Gaziantep’ten de talep var. Hem Avrupa hem de Asya’dan süreci ciddi olarak takip eden gruplar var” dedi.


Naksan’da 3 bin 575 kişinin çalıştığını kaydeden Gülal, “Bu grubun 30 Haziran 2020 itibariyle de cirosu 995 milyon TL. Özellikle plastik tarafı pandemi sürecinde pozitif etkilenen şirketlerimizdendi. Dolayısıyla iyi bir ciro yakaladılar. Geçen yılı 1.2 milyar TL seviyesinde kapatmışlardır. Dolayısıyla bu yıl bu rakamın çok üzerinde ciroyla kapatacağız” diye konuştu.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER EKONOMİ HABERLERİ