Araba kiralama filosunun CEO'suna aylık 300 bin TL'lik maaş

Ağustos ayı başında, filo kiralama devi Fleetcorp'un bankalara ve finans kuruluşlarına olan 1.3 milyar dolar borcunu ödeyemediği ve yöneticilerinin bir bölümünün de kayıplara karıştığı haberleri medyaya yansımıştı.Şimdi de bir başka araç kiralama devi Derindere Filo'da, şirketin yönetim kurulu başkanı Özkan Derindere'ye aylık 300 bin lira 'huzur hakkı' ödenmesinin kararlaştırıldığı ortaya çıktı.


Hürriyet Gazetesi'nden Dinçer Gökçe'nin haberine göre, Derindere Turizm Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş. geçen hafta yaptığı toplantının sonuçlarını Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) bildirdi ve Derindere'ye 300 bin TL huzur hakkı ödenmesine karar verilen tutanağı kuruma iletti.

Habere göre, 1 Ağustos’tan başlamak üzere aylık 300 bin lira huzur hakkı ödenmesine karar verildi. Genel Kurul’da şirketin yönetimine üç yıllık süre ile seçilen isimler arasında Özkan Derindere’nin yanı sıra Aytekinhan Yıldırıcı ve Harun Çay da seçildi. Tutanağa göre Yıldırıcı ve Çay için herhangi bir huzur hakkı belirlenmedi.

[Yok böyle huzur hakkı Ayda 300 bin lira]

Toplantıda alınan bir diğer karar da, Yönetim Kurulu Üyesi Deren Derindere’nin istifasının onaylanması oldu. KAP verilerine göre, Derindere AŞ’nin yüzde 47 hissesi Özkan Derindere’ye, yüzde 53 hisse ise Derindere Otomotiv AŞ’ye ait.

Filo kiralama sektörünün önemli oyuncularından biri olan Derindere Filo’nun temeli 20 yıl önce atıldı. Şirketin sitesindeki bilgiye göre, filosundaki araç sayısı 36 bin.

Fleetcorp'un araç sayısı ise 20 bin. Üç binin üzerinde müşterisi olan ve tamamı Kuveytli iş adamı Adnan al Bahar’a ait olan şirketin Türk yöneticilerinden iki aydan bu yana haber alınamadığı konuşuluyor.

Şirketten ikinci el araç satın alan bazı galericilerin ise araçların parasını ödedikleri halde devrini alamadıkları gerekçesiyle merkezi basıp zarar verdikleri ve bazı çalışanları darp ettikleri iddia edilmişti.Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER EKONOMİ HABERLERİ