Altında Erdoğan'ı dinlemeyenler yine kazandı

Altın fiyatları, artan belirsizlikler ve riskler nedeniyle sürekli artıyor. Daha önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yastık altındaki altınların çıkarılması konusunda her zaman tavsiyede bulundu.
Altının gram fiyatı güvenli liman etkisiyle tüm zamanların rekorunu kırdı. Ons altınise, 1 ayın zirvesini gördükten sonra yakın seviyelerde işlem görüyor.

Altın fiyatları, jeopolitik risklerin etkisiyle 'güvenli liman' özelliğini korurken, gram altın tarihi rekor kırdı. Altının gram fiyatı 161.52 ile tüm zamanların rekorunu kırarken, şu dakikalarda 161.43 seviyesinden işlem görüyor. Çeyrek altın ise yüzde 1.32 yükselişle 264.78 lira sınırında, cumhuriyet altını 1086 liradan işlem görüyor.

ONS ALTIN ZİRVEDE


Altın fiyatları dolardaki değer artışına paralel olarak gerilemesine karşılık, ABD'deki vergi reformu hakkındaki belirsizlik nedeniyle gördüğü 1 ayın zirvesine yakın seyrediyor.

Altının spot piyasadaki ons fiyatı Cuma günü yüzde 1.3 yükselerek 1,297 doları gördükten sonra bu sabah yüzde 0.2 ekside 1,291.71 dolarda bulunuyor.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER EKONOMİ HABERLERİ