Ağır krizin bedelini yine yoksul vatandaş ödeyecek

CHP grup başkan vekili ve Manisa milletvekili Özgür Özel, ABD Doları’nın Türk Lirası karşısında rekor düzeyde değer kazanmasının ardından “Ağır krizin bedelini yine yoksul vatandaş ödeyecek” dedi.
Partisinin il başkanlığının toplantısına katılan Özel, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın ‘herkesin umutla beklediği’toplantısından hiçbir umut çıkmadığını söyledi.

CHP’li Özel, toplantının başında doların 6 lira, bitişinde ise 6,80 olduğunu, şu an da 6,40’larda

Albayrak’a eleştiri


Özel, Albayrak’a eleştirilerini sürdürdü:“24 Haziran’da ‘Yetkiyi verin görün’ dedi. Ekonomiyi damada; fakirin, emeklinin ve yoksulun geleceğini Allah’a emanet etti.

Altı aydır makroekonomide Marmara Üniversitesi’nde ders aldığını söylüyor Berat Albayrak’ın. Akıllı ülkelerde son altı ayda kayınpederinin teşvikiyle Ekonomi Bakanlığı’na hazırlanmak için ders alanlar değil, o dersi verenler, o damadın okuduğu kitabı yazanlar, o kitabı yazanların oluşturduğu büyük kadrolar, makroekonomik dengelere bilimsel çözümler üretirler, bilimsel katkılar sağlarlar.

Şimdi aile şirketine dönüşmüş bir Türkiye Cumhuriyeti’nin tek adamın ve onun damadının elinde savruluşuna şahitlik ediyoruz. Bu süreçte hepimize ihtiyaç var. Ana muhalefet ve tüm muhalefet partilere ihtiyaç var.”çeken vatandaş, borçlu, emekli veya iş arayanların umutları her geçen gün tükenecek.”

Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER EKONOMİ HABERLERİ