400 milyon dolarlık şehir hastanesini su bastı

399,5 milyon dolar harcanarak 15 gün önce hizmete açılan Bursa Şehir Hastanesinin idari bölümü sular altında kaldı.
400 milyon dolara ulaşan maliyetiyle Türkiye’nin 5’nci büyük şehir hastanesi ünvanını elde eden Bursa Şehir Hastanesini su bastı. İdari binanın tavanı çöktü. O anlar cep telefonu kamerasıyla saniye saniye kaydedildi. Dünya standartlarında ileri teknoloji ile donatılan şehir hastanesi 16 Temmuz’da hastane kabulüne başlamıştı.


Şehir hastanesinin idari bölümünü personelin çalıştığı sırada su bastı. Tavandan bir anda sular boşalmaya başlamasıyla mesai yapan çalışanlar neye uğradığını şaşırarak sağa sola kaçıştı. Suyun ağırlığını taşıyamayan tavan ise bir müddet sonra çöktü.ŞEHİR MERKEZİNE 20 KİLOMETRE UZAKLIKTA


Nilüfer ilçesine bağlı Doğanköy Mahallesi’ndeki Bursa Şehir Hastanesi’nin şehir merkezine uzaklığı yaklaşık 20 kilometre. Hastaneye ulaşım yeni konulan 3 adet otobüs hattı ile sağlanıyor. Şehir merkezinden hastaneye ticari taksi ile giden hastalar 230-250 TL taksi parası ödemek zorunda kalıyor. Bursa Şehir Hastanesi hizmete girdiği ilk gününde polikliniklere 2 bin 500 kişi müracaat etmişti. Hastane çevresinde eczane olmaması da vatandaşın tepkisi çekti.

ŞEHİR HASTANESİ HAKKINDA

Bursa’nın Nilüfer ilçesi Doğanköy mevkiinde 745 bin 365 metrekare alan üzerine yapılan Bursa Şehir Hastanesi’nde genel, kadın doğum çocuk, kalp damar, onkoloji, fizik tedavi ve rehabilitasyon (FTR), yüksek güvenlikli adli psikiyatri (YGAP) olmak üzere 6 farklı hastanede toplam bin 355 yatak kapasitesi bulunuyor. Hastane’de toplam 403 poliklinik, 49 ameliyathane, 217 yataklı çocuk ve yetişkin yoğun bakım ünitesi ile günlük 2 bin 110 acil hastaya müdahale ve toplamda da 36 bin 200 hasta sirkülasyonu öngörülen kompleks bünyesini yer alıyor. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi 200 yatak kapasitesi ile Türkiye’nin en büyüğü konumunda.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER EKONOMİ HABERLERİ