Twitter'dan zaferini kutladı

Tam bir Twitter fenomeni haline gelen ABD Başkanı Donald Trump, Amerikan, İngiliz ve Fransız hava kuvvetleri tarafından Suriye'ye düzenlenen hava harekatını kutlayan tweetler attı.
Operasyonu 'başarılı' olarak nitelendiren Trump, "Dün geceki saldırı mükemmel bir şekilde icra edildi. Fransa ve Birleşik Krallık'a ferasetleri ve ordularının güçleri için teşekkür ederim. Daha iyi bir sonuç elde edilemezdi. Görev başarıyla tamamlandı" tweetini paylaştı.
   
'Görevin tamamlandığı'nı duyuran Trump, böylelikle daha öteye gidilmeyeceğinin, hedefin Esad rejimi olmadığının da sinyalini vermiş oldu.
 
Ardından ikinci bir tweet atan Trump, 'Milyarlarca dolar harcadıktan sonra, ülkemizin sahip olduğu en iyi orduyla çok gurur duyuyorum. Ona yaklaşabilecek hiçbir kimse ya da şey olmayacak" paylaşımında bulundu.

 
7 Nisan'da Duma’da çok sayıda sivilin ölmesine yol açan kimyasal silah saldırısı iddiasının ardından, ABD, İngiltere ve Fransa ortak bir hava harekatı yürütmüş, Suriye'nin başkenti Şam ve Humus'da belli hedefler vurulmuştu. Türkiye, saldırıyı memnuniyetle karşıladığını duyururken, Rusya Türkiye'nin açıklamalarını 'hatalı' olarak nitelendirmişti.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER DÜNYA HABERLERİ