​Trump'ın oğlu mahkemeye çağrıldı

ABD Senatosu Adalet Komitesi Başkanı Chuck Grassley, ABD Başkanı Donald Trump’ın oğlu Donald Trump Jr.’ı başkanlık seçimi sürecinde 'Rus ilişkisi' iddiaları üzerine ifade vermeye çağırdı.
CNN'e konuşan Iowa eyaleti Cumhuriyetçi Senatörü Grassley, oğul Trump’a bir davet mektubu göndereceğini ve gelmemesi durumunda mahkeme celbi çıkartabileceğini söyledi.

Trump Jr.’ın basına yansıyan elektronik postalarında, Rus bir avukatla baba Trump’ın rakibi Demokrat aday Hillary Clinton’u 'bitirecek bilgilere sahip olduğu' gerekçesi ile görüşmek istediğini hatırlatan Grassley, “Donald Trump Jr. geçen haziran ayında Rus avukatla yaptığı toplantıya ilişkin sorularımızı yanıtlamalı” dedi. 

'GELECEK HAFTA İFADE VEREBİLİR' 


Komite başkanı ayrıca ifade verme sürecinin gelecek hafta olabileceğini de dile getirdi.


Trump Jr. Rus hükümetinin babasının kampanyasına destek sağlayacak, Clinton ile ilgili son derece önemli bilgilerin Rus avukat Natalia Velesnitskaya’da olduğunu ve onunla toplantı yapmayı bu yüzden kabul ettiğini savunmuştu. Ancak oğul Trump, toplantının Clinton ile ilişkili olmadığını ve bu bağlamda bir yere varmadığını iddia etmişti.
Yükleniyor...
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER DÜNYA HABERLERİ