Trump Beyaz Saray’dan ayrıldı: 'Başka bir şekilde geri döneceğiz'

ABD'nin yeni başkanı Joe Biden'ın yemin törenine saatler kala Donald Trump, Beyaz Saray'dan ayrıldı.


Saray'ın bahçesine inen helikopter Trump ailesini alarak havalimanına götürdü.

Her gün kavga ettiği basına bu kez teşekkür eden Trump, sadece elveda demek istediğini dile getirirken "Amerika halkını seviyoruz" dedi.


Trump, başkanlık uçağı Air Force One'la son seyahatini Washington DC'den Florida eyaletinin Palm Beach kentine yapacak. Burada kendisine ait Mar-a-Lago Kulübü'ndeki malikanesine yerleşecek.

Trump veda konuşmasında  "Bu hafta yeni bir yönetim göreve getiriyoruz ve Amerika’yı güvenli ve müreffeh tutmada başarı olması için dua ediyoruz" ifadelerini kullanmıştı.
 
Trump, Andrews Hava Üssü’ndeki veda törenindeki konuşmasında şunları söyledi:

"Amerikan ordusunu yeniden inşa ettik, uzaya yönelik yeni bir askeri güç ortaya koyduk. Biz sıradan bir yönetim değiliz.

Yaptıklarımızı gördüğünüzde bizi hatırlayın. Ekonomimiz, müthiş bir ilerleme kaydetti. Salgın tüm ülkeler gibi bizi de etkiledi ancak kimse kendisini kurtaramadı. Biz ise tıbbi bir mucizeye imza atarak 9 ayda aşı ürettik.

Tarihteki en büyük vergi indirimini başardık. Vergilerinizi yükseltmek istiyorlar. İstihdam yarattık. Şimdiden veriler çok iyi halde. Hisse senedi piyasası da pandemi başlangıcından daha yüksek seviyelerde.

Her zaman sizin için mücadele edeceğim. Yeni yönetime başarı ve şans diliyorum. Başarılı olacaklarını biliyorum çünkü iyi bir temel bırakıyoruz.

Bu sadece şimdilik bir veda. Başka bir şekilde geri döneceğiz.

Başkan yardımcısı Pence’e ve Kongre’ye teşekkür ediyorum, Kongre ile iyi çalıştık. Güzel bir hayat yaşayın, yakında görüşürüz."
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER DÜNYA HABERLERİ