Trump aldığı ‘övgüyü’ aynen paylaştı: Kendini ‘İsrail Kralı’ ve ‘Tanrının ikinci gelişi’ ilan etti!

Trump, ABD’li muhafazakar yazar ve radyo programcısı Wayne Allyn Root’un sözlerini aynen aktarmak suretiyle kendini bir anlamda ‘İsrail’in Kralı’ ve ‘Tanrı’nın ikinci kez gelişi’ ilan etti.


Göçmenler, siyahlar ve Yahudilerle ilgili ‘vatan haini’ gibi açıklamalarıyla ırkçılık suçlamalarının odağındaki ABD Başkanı Donald Trump, kendisine yönelik ‘İsrail’in Kralı’ ve ‘Tanrı’nın ikinci kez gelişi’ gibi nitelemelerini aktardığı muhafazakar yazara teşekkür etti.

Sputnik’in haberine göre, “Bence Demokrat Parti’ye oy veren bir Yahudi ya bilgisizdir ya da büyük bir sadakatsizlik içindedir” sözleriyle büyük tartışma koparan Cumhuriyetçi Partili Trump, “Wayne Allyn Root’a çok hoş sözleri için teşekkür ederim” diye başladığı mesajını yazarın şu sözleriyle devam ettirdi:


“Başkan Trump sadece Amerika için değil, Yahudiler ve İsrail de için en muhteşem Başkan’dır, dünya tarihinde İsrail için en iyi Başkan’dır… ve İsrail’deki Yahudi halkı onu seviyor… o İsrail’in Kralı gibi. Onu Tanrı’nın ikinci gelişi gibi seviyorlar… Ama Amerikalı Yahudiler onu tanımıyor ya da sevmiyor. Onlar kendilerinin ne yaptığını ve ne dediğini bilmiyorlar artık. Manasız! Ama sorun yok, Trump yapmakta olduklarını yapmaya devam ettikçe tüm Yahudiler, Siyahlar, Eşcinseller, herkes için iyidir. Önemli olan, Amerika’da iş isteyen herkes için iyi olması.”
 
Trump, bu sözleri “Vay be” diyerek karşıladı. Ardından sosyal medyada Trump’la hemfikir olmadığını belirten ve alay eden tepki dalgası kabardı. Örneğin Davud Yıldızı’nı amblem olarak kullanan U.S. Blues hesabından şu tepki geldi:

“Ben Yahudiyim, ailem Yahudi ve hiçbirimiz seni desteklemediğimiz gibi hayatta sana oy vermeyiz. Sen çöpsün. Nazi özentisi ve beyaz ırkın üstünlüğü savunucusundan başka bir şey değilsin. Aklı başında hiçbir Yahudi seni ve ruh hastası yönetimini desteklemez! Sen bizim adımıza konuşamazsın!!”
Tartışmaya dahil olan İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu’nun oğlu Yair ise Trump’a bir kez daha övgüler yağdırdı: “Biz İsrail’de Başkan Trump’ı seviyoruz! Yahudi halkının Beyaz Saray’da sahip olduğu en iyi dost! Teşekkür!”
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER DÜNYA HABERLERİ