Tillerson'un Körfez trafiği hızlandı

​Hafta başından bu yana bölge ülkelerinin liderleri ile görüşen ABD Dışişleri Bakanı, Suudi Arabistan'dan sonra yeniden Katar'a geçiyor.
Körfez'de diplomasi trafiği hızlandı. Katar krizinin çözümü için hafta başından bu yana bölge ülkelerini dolaşan ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson önce Kuveyt, daha sonra Katar’a gitmiş ve son olarak Suudi Arabistan'da yetkililer ile görüşmüştü. Tillerson, Suudi Arabistan kralı Selman ile görüşmesinin ardından yeniden Katar'a gidiyor.

ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson dün Suudi Arabistan'ın Cidde kentinde Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz el-Suud’un yanı sıra Katar'a ekonomik abluka uygulayan dört Arap ülkesinin yetkilileriyle bir araya gelmişti. Görüşmenin ardından ABD'li bakanın yeniden Katar'a geçeceği açıklandı. Rex Tillerson'ın Doha'da Katar Emiri Temim Bin Hamad El Sani ile bir araya gelmesi bekleniyor.

Tillerson geçtiğimiz salı günü Katar'da, Katar Emiri Temim El Sani ile görüşmüş, görüşmenin ardından iki ülke arasında terörle mücadele mutabakatı imzalanmıştı.
Yükleniyor...
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER DÜNYA HABERLERİ