Stockcolm saldırganının uyruğu belli oldu

İsveç'in başkenti Stockholm'de dün yaşanan 4 kişinin öldüğü, 15 kişinin de yaralandığı terör saldırısında kullanılan kamyonda bir çanta dolusu patlayıcı madde bulundu. İsveç polisi saldırganın Özbekistan uyruklu olduğunu açıkladı.
İsveç televizyon kanalı SVTnin değişik polis kaynaklarından elde ettiği bilgilere göre dünkü saldırıda kullanılan komyonda ele geçirilen patlayıcı dolu çanta bomba uzmanları tarafından etkisiz hale getirildi. İsveç'in başkenti Stockholm'ün kent merkezinde bir kamyonun yayaların üzerine sürülmesi sonucu 4 kişi hayatını kaybetmiş 15 kişi de yaralanmıştı. 

SALDIRIYLA İLGİLİ 2 KİŞİ GÖZALTINDA

Stockholm polisinden yapılan açıklamada 2 kişinin, bilgisine başvurulmak üzere gözaltına alındığı bildirildi. Stockholm polisi hareket merkezi yetkilisi Towehegg, "Bu iki kişinin olayla ilgili bazı bilgileri olduğunu düşünüyoruz. Olay yerinden elde edilen bilgiler bu yönde. Bu nedenle, bu iki şahıs polis merkezine götürüldü," şeklinde konuştu.


Şüpheli olarak gözaltına alınan 39 yaşında bir kişinin tutuklandığı belirtildi. Açıklamada, şüphelinin bağlantılı olduğu kişilerin ortaya çıkarılması için çalışmaların devam ettiği vurgulanırken, başka gözaltıların da olabileceği kaydedildi. 

SALDIRGAN ÖZBEKİSTAN UYRUKLU

Polis yetkililerinin yaptığı açıklamaya göre, dün akşam Arlanda Havalimanı yakınlarında yakalanarak tutuklanmasına karar verilen ve saldırıda kullanılan kamyonu kullanan kişi olması çok büyük ihtimal olan kişi "Özbekistan uyruklu." Polis, saldırının şüphelisi olan kişinin uyruğu dışında başka bir bilgi vermedi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER DÜNYA HABERLERİ