Salgında son durum: Çin ilk kez ölüm açıklamadı

Koronavirüs salgını dünyada hızla yayılmaya devam ediyor. Virüsün yeni merkez üssü sayılan ve 368 binden fazla kişinin koronavirüs kaptığı ABD'de 10 binden fazla kişi hayatını kaybetti.
Çin'de dün ilk kez koronavirüs nedenli ölüm yaşanmadığı açıklandı.

Dünyada koronavirüs vaka sayısı toplam 1 milyon 347 bini aşarken, can kaybı 74 bin 808’ye çıktı. Koronavirüsün Aralık ayında ilk ortaya çıktığı ülke olan Çin’de dün ilk kez koronavirüs nedenli ölüm yaşanmadığı açıklandı.

Koronavirüsün Aralık ayında ilk ortaya çıktığı ülke olan Çin’de dün ilk kez koronavirüs nedenli ölüm yaşanmadığı açıklandı. BBC Türkçe‘nin haberine göre Çin’ni resmi verilerinin geçerliliğine yönelik soru işaretleri olsa da, bu sembolik bir an.


Salgının ilk görüldüğü Wuhan eyaletindeki bazı önlemler de gevşetiliyor. 23 Ocak’ta dışarıya kapatılan kentten çıkışlara ilk kez izin verilecek. Çin dün ülkede, hepsi dış kaynaklı olmak üzere, 32 yeni koronavirüs vakası görüldüğünü açıklamıştı.

DÜNYADA SON DURUM

– Çin’den dünyaya yayılan koronavirüs dünya genelinde 1 milyon 347 bin 892 kişiye bulaştı, toplam can kaybı 74 bin 808.

– En çok ölüm 16 bin 523 kişinin hayatını kaybettiği İtalya’da.

– ABD en çok vaka sayısının görüldüğü ülke. 368 bin 241 kişide koronavirüs tespit edilen ülkede can kaybı 10 binin üzerine çıktı.

– İspanya, ABD’nin ardından en çok vak atespit edilen ülke. 136 bin 675 vakanın bulunduğu ülkede can kaybı 13 bin 341.

– Türkiye’de dün 73 kişinin daha hayatını kaybettiği açıklandı, toplam ölü sayısı 574’e çıktı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER DÜNYA HABERLERİ