Pakistan’da yolcu treninde yangın: 73 kişi feci şekilde can verdi

Pakistan’da yolcu treninde iki küçük tüp patladı. Üç vagon alev alev yanarken 73 kişi feci şekilde can verdi. 40’tan fazla kişi de yaralandı.
Facia, Pakistan’ın Liyakatpur kenti yakınlarında yaşandı. Pakistan Demir Yolları Bakanı Raşid Ahmed, ülkenin güneyindeki Karaçi’den kuzeyindeki Ravalpindi’ye giden Tezgram Ekspresi’nde Rahim Yar Han kentinin Liyakatpur ilçesi yakınlarında bir patlama yaşandığını açıkladı. Ardından çıkan yangında üç vagonun yandığı belirten Ahmed, patlamaya yolcuların yanlarında taşıdıkları kamp ocağı denilen iki küçük tüpün neden olduğunu aktardı. Trendeki yolculardan bazılarının patlama sonrasında ve yangın sırasında panikle trenden atladıkları için hayatını kaybettiğini vurguladı.


TEBLİĞ CEMAATİ ÜYELERİ VARDI

Yanan üç vagondan ikisinin ekonomi sınıfı, birinin ise birinci sınıf vagon olduğu bilgisini paylaşan Ahmed, ekonomi sınıfındaki biletlerin tamamının Tebliğ Cemaati üyelerince satın alındığını aktardı. Olay yerinden Pakistan medyasına yansıyan görüntülerde, kamp ocakları dışında zarar görmüş büyük boy mutfak tipi tüplerin de görülmesi, patlamanın başka patlamaları tetiklediği şüphesini de ortaya çıkardı. Yapılan söndürme ve soğutma çalışmaları sonrası ölü sayısının 73 olduğu bildirildi. Yanan vagonlarda toplam 200 kişinin bulunduğu kaydedildi. Demir Yolları Bakanlığı yetkilileri, yasak olan kamp ocağının gizli şekilde trene sokulduğunu vurguladı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER DÜNYA HABERLERİ