Obama olaylarla ilgili halefi Trump’ı suçladı: Onursuz…

Olaylarla ilgili Başkan Trump’ı suçlayan Eski ABD Başkanı Barack Obama ABD halkının bu olayı büyük bir onursuzluk ve utanç anı olarak hatırlayacaklarını söyledi. Obama, Cumhuriyetçi Parti liderlerini Amerika’nın tarafını seçmeleri çağrısında bulundu.
Eski ABD Başkanı Barack Obama, Kongre binasını işgal eden göstericilerin ABD Başkanı Donald Trump tarafından kışkırtıldığını söyledi. Obama Cumhuriyetçi Parti liderlerini alevleri söndürmek için adım atmaya çağırdı.

CUMHURİYETÇİLERE “AMERİKA’YI SEÇİN” ÇAĞRISI

Twitter hesabından yaptığı paylaşımda halefi Trump’ı suçlayan Obama, “Tarih, meşru bir seçimin sonuçları hakkında asılsız yalanlar söylemeyi sürdüren bir başkanın kışkırtmasıyla Kongrede yaşanan şiddeti haklı olarak, milletimiz için büyük bir onursuzluk ve utanç anı olarak hatırlayacaktır’” dedi. Cumhuriyetçi parti liderlerinin bu gerçeği Trump’a söyleme konusunda isteksiz davrandıklarını belirten Obama, “Ya bu yolda devam ederek ve kızgın alevleri körüklemeyi sürdürebilirler ya da gerçeği seçip alevleri söndürmek için ilk adımları atabilirler. Amerika’yı seçebilirler” diye Cumhuriyetçi Parti liderlerine çağrı yaptı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER DÜNYA HABERLERİ