Netflix'ten tepki çeken yeni özellik

İnternet üzerinden sinema filmi ve dizi film içeriği sunan Netflix, kendi yapımlarıyla da dünya çapında üye sayısına ulaşan platform olarak dikkat çekiyor.


Milyonlarca üyesi bulunan platform her geçen gün yeni bir özelliğe imza atıyor. Dizi ve filmleri ileri sararak izleyenler için yeni bir özelliği devreye sokan şirket, yönetmen ve oyuncuların hışmına uğradı. Mevcut uygulamada içerikleri 10 saniye ileri ve geri sarabilmek mümkündü.

Yeni güncellemeyle ise Netflix, kullanıcılarının videoların oynatma hızını ayarlayabilecekleri bir özellik ekledi. 


Şirketin yaptığı açıklamaya göre kullanıcılar, içerikleri 1,5 kat daha hızlı ya da 0,5 kat daha yavaş şekilde izleyebilecekler.

Webtekno'nun haberine göre getirilen yenilik, şu anda yalnızca sınırlı sayıda kullanıcıya açık. Ayrıca güncellemeyle gelen yeni özellik, birçok oyuncu ve yönetmenden izleyicilerin izleme deneyimlerini mahvedeceği gerekçe gösterilerek tepki topladı.

Breaking Bad serisinden tanıdığımız ünlü aktör Aaron Paul, getirilen yeniliğe "Herkesin sanatını kontrol altına alacak ve yok edecek" şeklinde tepki gösterdi.

Senarist Judd Apatow da aynı şekilde "Dünya üzerindeki tüm yapımcıları ve yönetmenleri buna karşı çıkmalarına davet ediyorum" diyerek tepkisini gösterdi. Ayrıca şirkete yapımların orijinal hâliyle izlenmesi gerektiği hatırlatıldı.

Verilen tepkilere Netflix tarafı da sessiz kalmadı. Şirket, yakın zamanda bu yeniliği yayınlamayacaklarını vurguladı ve güncellemesini savundu.

Netflix Başkan Yardımcısı Keela Robison, "Son yenilik, fazlasıyla tepki topladı. Bu yüzden neler olduğu hakkında detay vermek istiyorum" şeklinde yorum yaptı. Keela Robison, yaptığı açıklamada yeniliğin yalnızca telefonlar için geçerli olduğunu söyledi. Robison ayrıca bunun sadece telefonlarla sınırlı olmasında yönetmenler ve oyuncuların etkili olduğunu da ekledi.

Robison, Netflix’e gelen yeniliğin uzun zamandır DVD oynatıcılarında bulunduğunu ve birçok üyenin de bu özelliği sevdiğini söyledi. Bununla birlikte insanların yabancı dilde bir yapım izlerken bir sahneyi daha yavaş bir şekilde izlemek istediklerini de ekledi. Şirket, yaptığı açıklamada getirilen özelliğin ses seviyesini de düzelttiğini açıkladı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER BİLİM & TEKNOLOJİ HABERLERİ