Erdoğan’dan yerli otomobil açıklaması: Boyuma rağmen içinde rahat oturuyorum

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, yerli otomobilin konforlu olduğunu belirterek, “Boyuma rağmen içinde rahat oturuyorum” dedi. Aracın halkın rahatlıkla alabileceği bir fiyatta olacağını söyledi.


CNN Türk ve Kanal D ortak yayınında konuşan Erdoğan,”İçinde bir rahatlık, konfor var. Boyuma rağmen içinde rahat oturuyorum,” dedi.

Erdoğan, şunları söyledi:


“Arkadaşlar tasarımını getirdiği zaman bana ayrı bir heyecan vermişti. ‘Beş babayiğit’ bu işe girdi ve atılan adımda CEO arkadaşımız kendisini yurt dışında ispatlamış biridir. Üç tasarım ortaya çıkmış vaziyette. İçinde bir rahatlık, konfor var. Boyuma rağmen içinde rahat oturuyorum. Tam manasıyla testler bittiğinde hız noktasında mesafe alabiliyor.

SÜRÜMDEN KAZANMA FELSEFESİ

Bu yılın sonu itibariyle teste büyük adım atmış olacaklar. Fabrikanın yerini belirledik. 1 milyon metrekarelik bir alan üzerinde, Gemlik’te deniz kenarında bir yer veriyoruz. Çünkü ticarette ulaşım önemli. İhracat altyapısı da iyi olursa hem kazandıracak hem de dünyada otomobilimiz iyi bir yer edinecek. Halkımızın rahatlıkla alabileceği bir fiyatta olacak diye düşünüyorum. O olmazsa sürümden kazanma felsefesi işlemez. Biz elektrikli bir otomobil yapıyoruz.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER BİLİM & TEKNOLOJİ HABERLERİ