‘Sıfırlama’ sessizliği

İdlib’ten gelen şehitler ve ücretsiz otobüslerle sınıra taşınan mülteciler AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imdadına ‘Hızır’ gibi yetişti!


CHP’nin ‘sıfırlama tapeleri’nin gerçek olduğunu açıklamasının üzerinden 1 hafta geçti. Ancak her söze bir cevabı olan Erdoğan, bu konuyla alakalı tek kelime etmedi.
Sıfırlama tapesinin gerçekliğinin bizzat ana muhalefet tarafından açıklanmasının ardından AKP’nin ‘İş Bankası’yla ilgili suskunluğa gömülmesi de dikkat çekici. AKP’nin İş Bankası çıkışına karşı CHP’nin ‘sıfırlama tapesi’ hamlesi işe yaramış görünüyor.


CHP’nin 6 yıl sonra Recep Tayyip Erdoğan ve oğlu Bilal Erdoğan arasında geçen ‘sıfırlama’ tapesinin gerçek olduğunu açıklamasının üzerinden 1 hafta geçti. CHP’li yöneticilerin aklına tapelerle ilgili bilirkişi raporu almak 6 yıl sonra, AKP’nin İş Bankası çıkışının ardından gelmişti.

‘Sıfırlama tapesinin’ gerçek olduğunun açıklanması Erdoğan’ı kızdırdı ancak buna rağmen bugüne kadar konuyla ilgili tek kelime konuşmadı.

 

HAİNDİR, ŞEREFSİZDİR, ONURSUZDUR!

Tayyip Erdoğan, dün partisinin grup toplantısında yine konuştu. Ancak gündeminde sıfırlama tapesi yoktu. ‘Suriye’de ne işimiz olduğunu’ soranları ‘haysiyetsizlikle, onursuzlukla, şerefsizlikle’ suçladı. Erdoğan, “Türkiye’nin bu tarihi mücadelesini sürekli fitneyle, yalanla iftirayla lekelemeye çalışan her kim olursa olsun açık ve net söylüyorum, haysiyetsizdir, onursuzdur, şerefsizdir, alçaktır haindir.” diye konuştu.

ERDOĞAN, BU KONUDA NEDEN SESSİZ?

Peki her söylenene bir cevabı olan Tayyip Erdoğan bu konuda neden bu kadar sessiz? CHP’nin Avukatı Celal Çelik, Erdoğan’a meydan okuyarak, “Hodri meydan, o da bilirkişi raporu alsın.” teklifinde bulunmuştu. Ancak Erdoğan bu meydan okumaya da sessiz kalmayı tercih etti. Eğer o tapeler montaj ise (ki değil) Erdoğan, neden bunu ispatlamak için bilirkişi raporu almıyor?

 

CHP DE TAPELERİ UNUTTU!

İktidar temsilcileri ve Erdoğan’ın sessiz kalması anlaşılabilir ancak garip olan CHP’de de büyük bir sessizlik var. 24 Şubat’ta açıklandı o tapelerin ‘gerçek olduğu, montaj ya da dublaj olmadığı’. Ancak o tarihten sonra konunun üzerine gidilmedi. İlginçtir, ‘sıfırlama’ tapesinin ‘gerçekliğinin’ açıklanmasının ardından AKP cenahından ‘İş Bankası’yla ilgili kayda değer bir çıkış da olmadı! Bu açıdan bakıldığında CHP’nin ‘sıfırlama tapesi’ hamlesinin işe yaradığını söyleyebiliriz.

CHP, POLİSLERLE İLGİLİ TEK KELİME ETMİYOR

CHP, ‘sıfırlama tapeleri’nin gerçek olduğunu söylüyor ve bununla AKP’yi tehdit ediyor. Ancak 17 Aralık büyük yolsuzluk soruşturmasını yürüten ve yaklaşkı 5 yıldır tutuklu olan polislerle ilgili tek kelime etmiyor. Madem o tapeler gerçek, rüşvet ve yolsuzluk var; o halde bu kadar polis neden tutuklu diye soran tek bir CHP’li bile yok! CHP’nin avukatı, söz konusu açıklamayı yapmadan bir kaç gün önce, “Yapacağım açıklama ile yer yerinden oynayacak!” demişti. CHP, ‘yer yerinden oynasın’ istiyorsa politik hesaplarla AKP’yi köşeye sıkıştırmak yerine, gerçeğin peşine düşmeli ve adaletin tecellisi için geç de olsa adım atmalı…


Kaynak: Tr724
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER ANALİZ HABERLERİ