Sabahattin Önkibar: AKP'li şirketlere göre İmamoğlu önde, sandık kaçırma spekülasyonları var

Kısa bir süre önce saldırıya uğrayan ve saldırı ile ilgili MHP lideri Devlet Bahçeli'yi işaret eden Odatv yazarı Sabahattin Önkibar, sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımla, İstanbul seçimleri ile ilgili anketlerin AKP'yi sarstığını savundu.
Önkibar'ın analizi şöyle;


"Daha yeni sonuçlandı bu anketler. Saray'da paniğe neden olan anketlerin yanı sıra sandıkların değiştirilmesi senaryoları ile ilgili söyleyeceklerim var. Sandıklar kaçırılacak, değiştirilecek spekülasyonları yapılıyor.

İstanbul'daki anketler iktidarı sarsıyor. Elimde dört anket sonucu var. Bu anket firmalarının tamamına yakını iktidara yakın firmalar. Muhalefete yakın değiller. Mesela MAK. 11 bin kişi üzerinden bir kamuoyu araştırması yaptı. Ekrem İmamoğlu yüzde 2 önde görünüyor buna göre. Yine iktidara yakın diye adlandırılan Konsensus bin 40 kişiyle bir araştırma yaptı ve orada da Ekrem İmamoğlu iki puan önde görünüyor.  

Bir üçüncü araştırmayı yapan Optimar. Bu araştırmaya göre İmamoğlu dört puan önde. Adil Gür'e göre de İmamoğlu iki-üç puan arası önde görünüyor. Tüm araştırma şirketleri İmamoğlu'nu önde gösterince, Binali Yıldırım, 'Ben kamuoyu araştırmalarına itibar etmiyorum' diye feveran etmeye çalıştı.

Sandık spekülasyonları başladı. Elbette iddia. Söylenen şu: Sandık oyunları yapılacak, sandıklar değiştirilecek. 'Elimizde ıslak imzalı tutanaklar var' denmesin sakın. Bugünden önlem alınsın. Kazanılmış bir seçimi kazanılmamış ilan eden bir anlayış varken, elinizde ıslak imzalı tutanaklar olsa bile bir şey değişmez. Sandıkların kapalı kapılar ardında değiştirileceği iddiaları yaygın olarak dillendirilmeye başladı."
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER ANALİZ HABERLERİ