​'Erdoğan seçim gecesi asansörde mahsur kaldı' iddiası

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın seçim gecesi dört dakika boyunca asansörde mahsur kaldığı iddia edildi.
İddianın sahibi ise Türktime yazarı Talat Atilla. Erdoğan'ın seçim gecesi sonuçlar nedeniyle hayli öfkeli olduğunu belirten Atilla, balkon konuşması için Ankara'ya döndüğünü ve konuşma sırasında yanında sadece eşi Emine Erdoğan'ın olmasını istediğini belirtti. 


"Erdoğan’ın Ankara’ya ayak bastığı saatlerde başta Ankara ve İstanbul olmak üzere bir çok ilde seçimin rengi de ortaya çıkmaya başladığı için Cumhurbaşkanı Erdoğan gergindir. Gerginliğini tavan yaptıran başka bir gelişme de genel başkanı olduğu AK PARTİ’de yaşar! Erdoğan balkon konuşması için bindiği genel merkez asansöründe  mahsur kalır. Arıza yapan asansörde 4 dakika mecburen kalan Cumhurbaşkanının gerginliğin arttığını hisseden kurmay heyetinin her biri başka bir köşeye kaybolur" diye yazan Atilla, daha öncesinde ise, Erdoğan'ın aşırı öfkeli olduğunu savundu.

Erdoğan'ın, İstanbul, Ankara ve Antalya gibi illerin kaybedilmesinden dolayı siyasi hayatının en sıkıntılı dönemlerinden birisini yaşadığını iddia eden Atilla, "Aldığım net bilgilere göre Erdoğan, seçimden kısa süre önce de, seçim günü de oldukça sıkıntılı anlar yaşamış.
Kendisine “Öndeyiz!” diyen anket firmasının suratına anket kağıtlarını fırlatmasından…
Aradığı genel başkan yardımcısının telefonuna çıkmamasına… Seçim gecesi asansörde kalmasına kadar…" yorumunu yaptı. 

Erdoğan'ın seçimden günler önce anket sonuçlarında AKP'yi önde gösteren anket firması sahibinin yüzüne sonuçları fırlattığını öne süren Atilla, "Ankara, Antalya’da önde falan değiliz. Antalya’da 3 puan gerideyiz kalkmış bana anketçilik yapıyorsunuz!” diyerek öfkelenir.
Yere saçılan anket kağıtlarını toplayan firma sahibi Cumhurbaşknı Erdoğan’ın AK PARTİ genel merkezindeki makam odasından izin isteyerek ayrılır" satırlarını yazdı.

Atilla yazısını şu satırlarla sürdürdü:

"31 Mart akşamı gelen seçim sonuçlarından yeterince memnun olmayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, sık sık kurmaylarını arayarak seçim sonuçlarıyla birlikte istatistik durumu da öğrenmek ister. Seçim gecesi aradığı kurmaylarından birisi de AK PARTİ genel başkan yardımcısı Hamza Dağ olur.

Erdoğan, direkt cep telefonundan arar ama ARGE Başkanı ve İzmir Milletvekili de olan Hamza Dağ telefonunu danışmanına yönlendirmiştir. Telefonu açan danışman, “Hamza durum nedir?” diyen sesin sahibini tanır! Biraz da kekeleyerek “Buyurun efendim nasıl yardımcı olabilirim?” der. Bunun üzerine Erdoğan “Hamza’nın telefonu değil mi? Hamza nerede?” der. Danışmanın yanıt vermesine fırsat vermeden konuşmanın finalini yapar “Cumhurbaşkanına nasıl yardımcı olacaksın?”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER ANALİZ HABERLERİ