Deizme hizmet eden İslamcılık

Hayaldi gerçek oldu! İslamcılar yüzünden gençler deist oluyor.
Bülent Mumay/Birgün

Hayaldi, gerçek oldu: Deizme hizmet eden İslamcılık


Bir arada özgürce yaşama iradesine yönelik peş peşe gelen saldırıları “28 Şubat” yaygarasıyla boğmaya çalışıyor yandaş basın.


Başörtülü bir kadının üzerine çamur sıçrasa kıyameti koparanların, tarihin en büyük provokasyonlarından biri olan Kabataş yalanına bile sımsıkı sarılanların, “Tesettürsüz kadın kabuğu soyulmuş domates gibi”,“Tesettürsüz kadınları gelen öpsün, giden yalasın” tarzı terbiyesizliklerdeki sessizliği elbette şaşırtıcı değil.

Tarikat yurtlarında istismar edilen küçücük çocukları görmezden gelenler, otobüste şort giydiği için dayak yiyen, hatta evinde şort giydiği için uyarılan kadına da sahip çıkmıyorlar. Bu ikiyüzlülük, tarihte belki de bir ilki yaşatıyor.

Dindarlık maskesiyle yapılan ikiyüzlülük gençleri dinden hızla uzaklaştırıyor. İslamcılığın deizme bu kadar katkı sağladığı başka bir coğrafya olmadı herhalde. Muhafazakâr ailelerin çocuklarıyla bir sohbet etmeyi deneyin, “Parlak beyinleri neden Batı’ya kaptırıyoruz?” sorusunun yanıtını alırsınız.

Metal yorgunluğu açıklamalarının arasında kaybolan “Teşkilata gençleri kazandıralım” paniğinin gerçek sebebini de bulursunuz belki.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER ANALİZ HABERLERİ