Bir AKP'li Sapığın Portresi

Hapisteki Hizmet Gönüllülerinin eşlerine göz koyan AKP'li bu sapığı tanıyın.
 
DEİK (Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu) Vorarlberg Temsilcisi Hasan Güray Özüyer, içindeki IŞİD zihniyetini dışa vurdu ve hapse atılan Hizmet Hareketi gönüllülerinin eşlerinin AKP’liler tarafından ikinci, üçüncü, dördüncü eş olarak alınması gerektiği yönünde twit attı.
DEİK Vorarlberg Temsilcisi Hasan Güray Özüyer, twitter hesabından yaptığı paylaşımda Euro’nun 4 liraya çıkmasıyla ilgili atılan bir twite cevap verirken skandal ifadelerde bulundu.
İşgal ettikleri bölgelerde, tutsak ettikleri insanların eşlerini ve kızlarını kendilerine ikinci, üçüncü, dördüncü eş olarak alan IŞİD zihniyetine benzer düşünceler AKP’nin gözde bürokratı tarafından talep edildi.

Hasan Güray Özüyer, Hizmet Hareketi’nin hapse atılan gönüllülerinin eşlerinin dördüncü eşe kadar alınabileceğini yazdı. Özüyer tepkiler üzerine twitter hesabını kapattı.
IŞİD ZİHNİYETİ AVUSTURYA'DA
Işid'e paralel görüşler benimseyen birisinin AKP tarafından DEİK gibi önemli bir kurumun Avusturya Vorarlberg temsilcisi yapılması, bu gibi Devlet kurumlarının AKP tarafından kullanım amacını da bir kez daha ortaya koydu. Hasan Güray Özüyer, DEİK Vorarlberg Temsilciliği'ni yürütüyor. AKP'nin Avrupa ülkelerindeki Diyanet Camileri dahil, devlet kurumlarını aşırılıkçı görüşleri yaygınlaştırmak için kullandığı görülüyor. AKP bu kurumların kadrolarına Özüyer gibi IŞİD zihniyetine paralel kişileri seçiyor. 

GANİMET ZİHNİYETİ
Benzer paylaşım başka AKP’liler tarafından da dile getiriliyor.  Trabzonspor Basketbol Takımı 2. Başkanı Veysel Taşkın, darbeci askerlerin eşleriyle ilgili;  “Darbeci p.çlerin karıları, artık milletin ganimetidir” şeklinde twit atmıştı. Taşkın’ın sosyal medya hesapları incelendiğinde sıkı bir Erdoğanist olduğu görülüyor.


KARILARINI VERİN BİZE
MHP Sakarya Milletvekili Zihni Açba, 15 Temmuz gecesi Sakarya'da bir grubun, askeri lojmanların kapısına dayandığını belirterek, "Bunların karıları bize helaldir, verin onları bizlere" dediklerini dile getirmişti. Açba şöyle konuşmuştu: “O akşam bir grup insan askeri lojmanların oraya gidip 'Bunların karıları bize helaldir, verin onları bizlere' diye milletin evlerinin kapısına dikiliyorlar. Bu evlerdeki kadınlar, bunlar da kimler biliyor musunuz? Albay, generallerin evleri değil, subay ve astsubay tayfasından bahsediyorum, onların evleri. 'Bunların karıları bize helaldir, verin onları' diye kapıları tırmalıyorlar oraya yönlendirilmiş sivil insanlar."
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER ANALİZ HABERLERİ