Türkiye genelinde 280 kişi için gözaltı kararı

Ankara, İzmir, Konya, Adıyaman ve Gaziantep merkezli soruşturmalar kapsamında 280 kişi hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

Ankara merkezli operasyonda  Jandarma Genel Komutanlığı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı ve çeşitli kamu kuruluşlarında çalışanlarına yönelik 102 kişi hakkında gözaltı kararı çıkartıldı. Yapılan çalışmalar neticesinde 102 kişiden 63'ü gözaltına alındı.

İzmir


İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı ankesör ya da büfeden arandığı belirlenen 29'u muvazzaf 41 kişi  hakkında yakalama kararı verdi. İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, İzmir, İstanbul, Ankara, Adana, Eskişehir, Balıkesir, Kocaeli, Konya, Kayseri, Erzurum, Ardahan, Manisa ve Aydın'da eş zamanlı operasyon başlattı.

Konya

Konya Cumhuriyet Başsavcılığı daha önce gözaltına askeri personel  hakında çalışma başlattı . Kişilerin verdiği ifadeler doğrultusunda belirlenen 80 kişi  hakkında yakalama kararı çıkarıldı. İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince, Konya merkezli 29 ilde belirlenen adreslere eş zamanlı operasyon başlatıldı. Operasyonda, haklarında yakalama kararı çıkarılan 16 kişi gözaltına alındı.

Adıyaman

Adıyaman Cumhuriyet Başsavcılığınca  Adıyaman, Adana, Şanlıurfa, Malatya, Ankara, Eskişehir, Afyonkarahisar, Gaziantep ve Kırıkkale'de 27 kişi  hakkında gözaltı kararı çıkarıldı. Polis ekiplerince önceden belirlenen adreslere operasyon düzenlendi. 

Gaziantep

Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığınca,  ankesör ya da büfeden arandığı belirlenen, aralarında muvazzafların da bulunduğu 32 kişi  hakkında gözaltı kararı çıkarıldı.  İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, zanlıların yakalanması için İstanbul, Ankara ve Adana'nın da bulunduğu 16 ilde eş zamanlı operasyon başlattı. 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER 15 TEMMUZ HABERLERİ