Şube Müdürlüğünden tatlı ustalığına... Bir KHK'lı hikayesi

15 Temmuz sonrası çıkarılan KHK’larla işini kaybeden binlerce kişiden biri olan Ahmet Atik zorlu süreçte yaşadıklarını anlattı.


Tarım Bakanlığı’nda şube müdürü olarak çalışırken görevinden alınan Atik, borçlarıyla baş başa kaldı. Ailesinin geçimini sağlamak zorunda olan Atik, haftada 120 TL ile bir tatlıcıda temizlikçi olarak işe başladı.

Daha sonra çalıştığı yerde tatlı yapma işini öğrenen Atik, geçen 3 yıl zaman zarfında tatlı ustası oldu. Şam tatlısından, halka tatlıya kadar çok çeşitli tatlıları ustalıkla yapabilen Atik, “Şimdiki hedefim bir dükkan açıp yanımda bir kaç kişiye de istihdam sağlayarak hayatımı devam ettirmek.” diyor.


Kızım TEOG’da Türkiye birincisi oldu

İhraç olduktan sonra kızının TEOG’da Türkiye birincisi olduğunu belirten Atik, “Ankara ile Adana Fen liselerine puanı tuttuğu halde maddiyatım yeterli olmadığı için gönderemedim. Bunun ezikliği içindeyim. Şu anda kızım Osmaniye Fen Lisesi’ne gidiyor ama içimde bir ukde kaldı.” ifadelerini kullandı.

‘Dernek üyeliği ve şikayetten 2 yıl 1 ay ceza aldım’

Dernek üyeliği ve şikayetten dolayı da yargılandığını aktaran Atik, “Şu anda istinaf mahkemesinde. 2 yıl 1 ay ceza aldım. Mahkemede, ‘keşke terörist olarak tanımlamaktansa da ölmeyi yeğlerim’ dedim.” şeklinde konuştu.

Devletine küsmediğini söyleyen Atik, “Adaletin er ya da geç tecelli edeceğine inanıyorum. Umutluyum, korkacak bir şeyim kalmadı.” diyor.

KHK’lı Ahmet Atik KHK TV’den Ahmet Erkan Yiğitsözlü’ye konuştu. İşte o video;Kaynak: KHK TV
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER 15 TEMMUZ HABERLERİ