Melek Çetinkaya Akit TV’deki programdan dolayı gözaltına alındı

Hafta sonu Akit TV’deki bir programa katılan ve oğlu 15 Temmuz sonrası müebbet hapis cezası alan Harbiyeli annesi Melek Çetinkaya gözaltına alındı.
Gözaltı kararını duyuran avukat Kemal Uçar, “Melek Çetinkaya gözaltına alındı… Akit Tv’deki programda sözde “suçu ve suçluyu övme” suçundan Güvenlik Şube ekipleri tarafından gözaltına alındığı bilgisi geldi…” ifadelerini kullandı.

 

15 Temmuz sonrası müebbet hapis cezası alan Harbiyeli askeri öğrencilerin en büyük savunucularından olan ve Harbiyeli öğrenci Taha Furkan Çetinkaya’nın annesi Melek Çetinkaya, Akit TV’den Fatin Dağıstanlı’nın ‘Pazar Manşeti’ programının konuğu olmuştu.

Melek etinkaya programda 15 Temmuz’un Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar ve Başbakanı Binali Yıldırım'dan örnekler verince sunucusu Fatin Dağıstanlı programı yarıda kesmişti.

Çetinkaya yayında, “Hiçbir askeri öğrenci ya er daha önce darbeden yargılanmadı. Hulusi Akar önceki darbede üsteğmendi, Binali Yıldırım asteğmendi. Hani darbeye katılan vatan haini oluyordu. Neden Hulusi Akar bakan oldu, Binali Yıldırım Başbakan oldu?” diye sorması dikkat çekmişti.

Çetinkaya ‘onlar darbeciydi’ diyen Dağıstanlı’ya, “Osmangazi Köprüsü’nde geçerken köprü ücreti ödeyen, Karayolları Kanunu’na muhalif bir iş yapmayan çocuklar mı darbeci miydi?” diye sormuştu. Melek Çetinkaya’nın açıklamaları karşısında zor durumda kalan Fatin Dağıstanlı sinirli bir şekilde yayına son vermişti.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER 15 TEMMUZ HABERLERİ