MEB Müsteşarı Yusuf Tekin kitlesel soykırımın rakamlarını açıkladı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Müsteşarı Yusuf Tekin, "bakanlık olarak Hizme mensubu kişilerin tamamını sistemin dışına çıkardıklarını" belirterek, “Şu anda F...Ö ile mücadele Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde nihayete ermiştir” dedi.
Artvin’in Yusufeli ilçesine giden Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Tekin, açıklamalarda bulundu. Bakanlık olarak cemaat ile mücadeleye 2013 yılında başladıklarını hatırlatan Tekin, dershanelerle ilgili düzenleme getirdiklerini, bu düzenlemeyle kendilerinin Anayasa Mahkemesi (AYM) ve Danıştay tarafından sürekli engellenmeye çalışıldığını söyledi.

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde cemaati bitirdiklerini vurgulayan Tekin şınları söyledi:

"15 Temmuz sonrasında Olağanüstü Hal (OHAL) kapsamında aldığımız tedbirler çerçevesinde F...Ö ile mücadele, Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde nihayete erdi. F...Ö’ye bağlı ve iltisaklı 2 bin 500 civarında okul, dershane ve yurt binalarının tamamını kapatarak kamulaştırıp devletin, milletin hizmetine sunduk. Bunların dışında F...Ö ile irtibatlı olan yaklaşık 30 bin civarında personel ve öğretmenin bakanlıkla ilişiğini kestik.


Müfredatlarımıza, ders kitaplarımıza ve programlarımıza sirayet etmiş F..Ö unsurlarının tamamını sistemin dışına çıkardık. Şu anda F...Ö ile mücadele Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde nihayete ermiştir. Bundan sonra rutin faaliyetlerimizi devam ettiriyoruz."

 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER 15 TEMMUZ HABERLERİ