KHK’lı polis Salih Cansız: Terörist olmadığımızı çok iyi biliyorlar

Kuka ağacının kökünden tespih yaparak geçinen KHK’lı polis Salih Cansız KHK TV’ye konuştu. Hatay’ın Erzin ilçesinde babasından kalma dükkanını atölyeye çeviren Salih Cansız, hikayesini gazeteci Ahmet Erkan Yiğitsözlü’ye anlattı.

“Bize terörist yaftası vurarak ihraç eden siyasi iktidar bizim terörist olmadığımızı çok iyi biliyor” diyerek sözlerine başlayan Cansız, haksız ve hukuksuz yere yapılan suçlamaların ağırına gittiğini söylüyor.

“ÇOCUKLAR UYUŞURUCU KULLANMASIN DİYE ÇABA SARF ETTİK”


Hayatında tek bir canlıya zarar vermediğini belirten Salih Cansız, “Mahkemede bana kimi öldürdün? Hangi silahları kullandın, kimin evini bastın? diye sormadılar. Terörle yargılanan bir adama sohbete gittin mi? Bankaya para yatırdın mı? Çocuğunu okula mı gönderdin? şeklinde sorular sordular” dedi.

Uyuşturucuyla mücadele konusunda Türkiye’nin en iyi polislerden biri olduğunu söyleyen Cansız “İşimizi çok seviyorduk. Milletimizin çocukları uyuşturucu kullanmasın diye büyük çabalar sarf ettik. 18 yılın sonunda aklımıza gelmeyen başımıza geldi. Terörist ilan edildik.” diye konuştu.

Cemaat soruşturmaları kapsamında tutuklanıp Gaziantep L Tipi Cezaevine gönderilen Cansız, 13 ay kaldığı hapiste çok zor günler geçirdiğini belirtti ve “Koğuşta 28 kişiydik, suyumuz yoktu, kuyu suyu veriyorlardı, kokusundan tadından içilmez haldeydi.” ifadelerini kullandı.

“KARDEŞ, AKRABA NEYMİŞ GÖRDÜM”

Bu süreçte kardeşliğin, akrabalığın ne olduğunu, kimin dost kimin düşman olduğunu öğrendiğini kaydeden Cansız şöyle konuştu: “Allah akrabaya yardım etmeyi emreder ayetine benim kardeşlerim, akrabalarım karşı çıktılar. 13 ay cezaevinde kaldım dokuz kardeşimden bir tanesi, 'sen ne yaptın, ailen, çocukların ne yedi içti' diye sormadılar. Bu benim çok zoruma gitti.”

 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER 15 TEMMUZ HABERLERİ